اتوماسیون صنعتی چیست؟

اتوماسیون صنعتی یا روباتیزه کردن (Industrial Automation) به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی (مثلاً کامپیوتر) به جای انسان به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه‌های تولید است که به وسیله کامپیوتر های قابل برنامه ریزی مانند plc ها و تجهیزاتی که به پی ال اسی ها متصل می شود...

آسام کالا
آشنایی با انواع تابلوهای برق

آشنایی با انواع تابلوهای برق: امروزه تابلوهای برق یکی از عناصر اصلی واحدهای صنعتی و مسکونی محسوب می شوند تابلو برق عبارت است از محفظه ای معمولا بسته که تجهیزات الکترونیکی، اتوماسیون یا برق صنعتی می تواند در آن نصب شود.

آسام کالا
PLC چیست و کاربردهای آن کدام است؟

PLC (Programmable Logic Controller) کنترل کننده قابل برنامه ریزی منطقی در سال 196۷ آمریکایی ها اولین PLC را ساختند و آنرا کنترل قابل برنامه ریزی نام نهادند. PLC تقریبا در تمام صنایع استفاده میشود، از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تا پلاستیک ، لاستیک ، صنایع مواد غذایی و غیره که ابعاد بسیار وسیعی دارد. PLC هم مانند همه لوازم ساخت بشر دارای تاریخچه ایی جالب است که دانستن ان خالی از جذابیت نیست.

آسام کالا
HMI چیست و کاربردهای آن کدام است؟

HMI مخفف عبارت Human Machine Interface است و به معناي ارتباط بين انسان و ماشين مي باشد. از آن براي مانيتور كردن و مشاهده و تنظیم پارامترهاي دستگاه هاي صنعتي مثل PLC و اينورتر و.... استفاده میشود.  HMIدر واقع يك مانيتور LCD است كه مي توان آن را برنامه ريزي نمود و همچنين به كمك آن مي توان پارامترهاي مختلف را تغييرداد و سيستم را كنترل نمود.

آسام کالا