سنسور القایی

تعداد نتایج: 100

سنسور القایی

سنسور القایی دستگاهی است که با ایجاد یک میدان مغناطیسی در اطراف خود اقدام به شناسایی تغییرات محیط اطراف خود می نماید. هنگامی که جریان الکترومغناطیسی یک سنسور القایی برقرار می شود، بعد از این هرگونه تغییری که در این جریان الکترومغناطیسی ایجاد شود، توسط سنسور القایی شناسایی شده و می تواند آن را برای کاربر ثبت نماید.

با این تعریف به سادگی می توان دریافت که سنسور القایی از انواع سنسورهای مجاورتی و یا همان غیر تماسی می باشد و در گروه بزرگ این نوع از سنسورها قرار می گیرد.

سنسور القایی

اشیاء قابل شناسایی توسط سنسور القایی

2 نکته مهم درباره سنسور القایی وجود دارد. نکته اول بیان می نماید که با توجه به اینکه سنسور القایی با استفاده از جریان الکترومغناطیسی برای شناسایی تغییرات محیط اطراف خود استفاده می نماید، بنابراین این سنسور لزوما برای فلزات مورد استفاده قرار می گیرد و برای سایر تجهیزات و مواد نمی توان آن را به کار برد.

نکته دوم هم به قدرت یک میدان الکترومغناطیسی مربوط می شود. با توجه به اینکه موادی مانند آب و روغن و خاک هیچ تاثیری در یک میدان مغناطیسی ندارند، بنابراین یک سنسور القایی می تواند با استفاده از قدرت بالای میدان مغناطیسی در محیط های مرطوب و یا کثیف نیز راندمان بالایی داشته باشد و بهترین نتایج را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

 

مزیت های ویژه سنسور القایی

در حال حاضر هزاران نوع از سنسورهای مجاورتی وجود دارد که می توانند اقدام به شناسایی تغییرات در اجسام فلزی نمایند و هر کاربری بسته به نوع استفاده خود می تواند یکی از این سنسورها را برای خود برگزیند. اما سنسورهای القایی بسیار پیشرفته ای در حال حاضر تولید می شوند که مزیت های بسیار ویژه ای را نیز به همراه دارند.

یکی از اصلی ترین مزیت های این سنسورها در طول عمر بسیار بالای آنها می باشد. سنسورهای القایی برای سال های بسیار زیادی می توانند بالاترین راندمان را برای شما داشته باشند.

سنسورهای القایی در ابعاد و شکل های بسیار متنوعی ساخته می شوند که می توانند در محیط های مختلف بالاترین راندمان را نسبت به سایر سنسورها داشته باشند. قابل اعتماد بودن در محیط های مختلف از دیگر مزیت های مهم سنسورهای القایی به حساب می آید. در نهایت، کاهش هزینه ها، بالا رفتن دقت، کاهش وزن و قابل اعتماد بودن در تمام شرایط سخت از جمله ویژگی هایی است که شما می توانید درباره آنها به سنسورهای القایی مطمئن باشید.

اطلاعات بیشتر ...