سنسور

سنسور القایی

سنسور القایی


سنسور القایی

سنسور القایی دستگاهی است که با ایجاد یک میدان مغناطیسی در اطراف خود اقدام به شناسایی تغییرات محیط اطراف خود می نماید. هنگامی که جریان الکترومغناطیسی یک سنسور القایی برقرار می شود، بعد از این هرگونه تغییری که در این جریان الکترومغناطیسی ایجاد شود، توسط سنسور القایی شناسایی شده و می تواند آن را برای کاربر ثبت نماید.

با این تعریف به سادگی می توان دریافت که سنسور القایی از انواع سنسورهای مجاورتی و یا همان غیر تماسی می باشد و در گروه بزرگ این نوع از سنسورها قرار می گیرد.

سنسور القایی

اشیاء قابل شناسایی توسط سنسور القایی

2 نکته مهم درباره سنسور القایی وجود دارد. نکته اول بیان می نماید که با توجه به اینکه سنسور القایی با استفاده از جریان الکترومغناطیسی برای شناسایی تغییرات محیط اطراف خود استفاده می نماید، بنابراین این سنسور لزوما برای فلزات مورد استفاده قرار می گیرد و برای سایر تجهیزات و مواد نمی توان آن را به کار برد.

نکته دوم هم به قدرت یک میدان الکترومغناطیسی مربوط می شود. با توجه به اینکه موادی مانند آب و روغن و خاک هیچ تاثیری در یک میدان مغناطیسی ندارند، بنابراین یک سنسور القایی می تواند با استفاده از قدرت بالای میدان مغناطیسی در محیط های مرطوب و یا کثیف نیز راندمان بالایی داشته باشد و بهترین نتایج را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

 

مزیت های ویژه سنسور القایی

در حال حاضر هزاران نوع از سنسورهای مجاورتی وجود دارد که می توانند اقدام به شناسایی تغییرات در اجسام فلزی نمایند و هر کاربری بسته به نوع استفاده خود می تواند یکی از این سنسورها را برای خود برگزیند. اما سنسورهای القایی بسیار پیشرفته ای در حال حاضر تولید می شوند که مزیت های بسیار ویژه ای را نیز به همراه دارند.

یکی از اصلی ترین مزیت های این سنسورها در طول عمر بسیار بالای آنها می باشد. سنسورهای القایی برای سال های بسیار زیادی می توانند بالاترین راندمان را برای شما داشته باشند.

سنسورهای القایی در ابعاد و شکل های بسیار متنوعی ساخته می شوند که می توانند در محیط های مختلف بالاترین راندمان را نسبت به سایر سنسورها داشته باشند. قابل اعتماد بودن در محیط های مختلف از دیگر مزیت های مهم سنسورهای القایی به حساب می آید. در نهایت، کاهش هزینه ها، بالا رفتن دقت، کاهش وزن و قابل اعتماد بودن در تمام شرایط سخت از جمله ویژگی هایی است که شما می توانید درباره آنها به سنسورهای القایی مطمئن باشید.

تعداد محصول: 102

سنسور آتونیکس

سنسور آتونیکس


محصولات سنسور آتونیکس به عنوان یکی از پرطرفداارترین برندها در رقابت بین شرکت های مختلفت به شمار می آید ، کیفیت بالا و قیمت سنسور آتونیکس دلایلی هستند که این مدل را پرفروش کرده است ، محصولات آتونیکس در گروه سنسور القایی آتونیکس ، سنسور خازنی آتونیکس ، سنسور نوری آتونیکس و ... دسته بندی میشود که شما با توجه پروژه و نیاز خود میتوانید از طریق وب سایت آسام کالا اقدام به خرید سنسور نمایید.

تعداد محصول: 61

سنسور خازنی

سنسور خازنی


تعداد محصول: 14

خط کش اهمی

خط کش اهمی


تعداد محصول: 33

سنسور سی لاین C-Lin

سنسور سی لاین C-Lin


تعداد محصول: 44

انکودر Encoder

انکودر Encoder


انکودر (Encoder) یک سنسور حرکتی است و وسیله ای است که در بسیاری از صنایع برای فیدبک (FeedBack) استفاده می شود ، انکودر اطلاعات مربوط به موقعیت را ثبت میکند و آن اطلاعات را به صورت کد به قسمت های دیگر دستگاه منتقل می کند. اطلاعات مربوط به موقعیت که توسط اینکدر ها ثبت می شوند را می توان به طرق مختلفی خواند به عنوان مثال از طریق (نوری ، ظرفیتی ، مغناطیسی و غیره).

انکودر ها به دو دسته انکودر افزایشی و انکودر مطلق دسته بندی میگردند. انکودر ها برای کابرد های گسترده مورد استفاده قرار میگیرند:

  • کنترل سرو یا اینورتر (servo or VFD control)
  • اندازه گیری (measuring)
  • شمارش (counts)

تعداد محصول: 36

سنسور نوری Optical Sensor

سنسور نوری Optical Sensor


تعداد محصول: 5

× می تونم کمکتون کنم؟