فیوز مینیاتوری هیوندای سه پل 6 آمپر

       برند: هیوندای - Hyundai دسته: کلید مینیاتوری , کلید مینیاتوری هیوندای

کلید مینیاتوری هیوندای سه پل 6 آمپر تیپ C با کد تجاری HYUNDAI 3PH C6

فیوز مینیاتوری سه پل 6 آمپر هیوندای ، با کد تجاری HYUNDAI 3PH 6A در بازار موجود است، به عبارت ساده می توان گفت فیوز مینیاتوری یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار برده می‌شود تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می کند مدار قطع شود تا سایر تجهیزات آسیبی نبینند.
کلید مینیاتوری از دو مکانیزم برای عملکرد خود استفاده میکند : عملکرد بیمتالی برای حفاظت اضافه بار و عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت از اتصال کوتاه ، در اتصال کوتاه فیوزهای مینیاتوری بسیار با سرعت عمل میکنند که از فیوز های قدیمی کاراتر میباشند. در کلید مینیاتوری ها هم نوع تندکار و کند کار وجود دارد که در پایین به آن اشاره میکنیم.

 

مزیت مینیاتوری هیوندا hyundai 3PH 6A

 

معایب میناتوری هیوندای hyundai 3PH 6A

  • کیفیت پایین در پیچ ترمینال در فیوز مینیاتوری HYUNDAI HGO 63N-6A

 

 

شکل ظاهری

کلید مینیاتوری هیوندای در مدل ۳ فاز از پر مصرف ترین کلید مینیاتوری های بازار در ایران است. در مدل قدیمی این کلید مینیاتوری رنگ کل کلید سفید رنگ است اما دسته عملگر آن به رنگ نارنجی است. در بالا سمت چپ به رنگ آبی عبارت HYUNDAI نقش بسته شده و در زیر آن کد قطعه و همچنین جریان کلید مینیاتوری ، در قسمت کناری سمت چپ دوباره عبارت HYUNDAI حک شده و کنار کلید مینیاتوری هیوندای ۳ فاز 6 آمپر ما در قسمت راست نقشه و اطلاعات دیگر آن ، در مدل های جدید بسیار این فیوز مینیاتوری ها دقیق تر و با کیفیت تر تولید شده اند.

مانند مدل های قدیمی کل کلید ۳ فاز 6 آمپر ما به رنگ سفید است و دسته عملگر ما تیره و در بقیه موارد فرق چندانی بین مدل قدیمی و جدید دیده نمیشود غیر از قفل کف کلید مینیاتوری ۳ فاز 6 آمپر هیوندای که در مدل جدید بسیار حرفه ایی تر و محکمتر طراحی شده است.

 

کلید های مینیاتوری براساس عملکرد به دو دسته پرکاربرد تقسیم میشوند:

۱- نوع B : کلید مینیاتوری نوع B عموما در مصارف خانگی و روشنایی کاربرد دارند. این کلیدها در جریان اضافه بار بین ۳ تا ۵ برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و حساسیت مناسبی برای کاربردهای عادی خانگی دارند. این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز معروف است.

۲-نوع C  : کلید مینیاتوری نوع C بیشتر کاربرد صنعتی دارند. این کلیدها در جریان اضافه بار بین ۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و زمان قطعشان از تیپ B بیشتر است. این کلید به فیوز مینیاتوری کندکار نیز معروف است.

فیوز مینیاتوری هیوندای سه پل 6 آمپر 3 فاز از نوع صنعتی موتوری C میباشد.

 

نتیجه گیری

کلید مینیاتوری 6 آمپر 3 فاز هیوندای یک قطعه با عملکرد بسیار تند کار در اتصالات کوتاه است، ( در نوع B تندکارتر و در نوع C کندکارتر است ) . در چند مورد میشود از این کلید مینیاتوری استفاده کرد ، بیشترین استفاده این کلید مینیاتوری در راه اندازی الکتروموتور کوچک سه فاز است که حداکثر رنج الکتروموتور ما نباید بالاتر از 2.2KW باشد و در مواقعی از این کلید جهت روشن کردن چند مدار تکفاز آمپر پایین یعنی ماکسیمم تا 5 آمپر استفاده میشود که با روشن و خاموش شدن فیوز کل مدار قطع و وصل میشود و البته در جاهای دیگر نیز از این کلید استفاده های دیگر هم شده است.


براساس سازنده

هیوندای

تعداد فاز

سه پل

بازه جریان

6 آمپر

0 دیدگاه برای فیوز مینیاتوری هیوندای سه پل 6 آمپردیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*