سرو موتور دلتا B2-600W-1R فاقد ترمز

servo b2 delta B2-600W-1R        برند: دلتا - Delta دسته: سرو موتور , سرو موتور دلتا , سروو موتور دلتا سری b2

سرو موتور دلتا B2-600W-1R

سرو موتور دلتا B2-600W-1R نوعی از موتورهای کنترل و یا موتورهایی که با عنوان عامل حرکت در سیستم های اتوماسیون جهت تعیین و کنترل سرعت در ماشین های ابزار ، بازوهای ربات و .. به کار می روند.موتورهای معمولی اغلب از یک یا دو سرعت برای انجام کارهای مختلف طراحی شده اند ولی سرو موتورها طوری طراحی میشوند که بتوانند در یک محدوده سرعت کار کنند و یا به عنوان سیستم های کنترل فید بک مورد استفاده قرار میگیرند. سرو موتور دلتا B2-600W-1R دارای ظرفیت  600W و حداکثر دور موتور آن نیز 1000RPM است.

 

کارایی سرو موتور های دلتا

سرو موتورهای صنعتی بایستی سریع و دقیق بوده و قادر به تولید کردن گشتاورهای زیاد در شرایط کاری خود باشند. از این رو سرو موتورهای صنعتی بر اساس طراحی موتورهای بدون جاروبک، طراحی می‌شوند. کارایی محصولات سرو موتور دلتا به دو آیتم دارد سایز موتور سرو (Servo Motor Sizing) و تنظیم سیستم سرو (Servo System Tuning) دارد.

 

 

گشتاور تولیدی سرو موتور دلتا به عوامل زیر بستگی دارد

  • رنج توان سرو موتور بر حسب کیلو وات
  • سرعت مودر نیاز در شرایط کاری دور در هر دقیقه

به طور کلی، هرچه رنج توان یک موتور بیشتر باشد، گشتاور بیشتری را نیز می‌تواند تولید کند .نمودار گشتاور-سرعت نشان می‌دهد که یک موتور خاص در سرعت‌های کاری مختلف چه میزان گشتاور قادر است تولید کند.تولید کنندگان معمولا از این اطلاعات کمک گرفته تا بتوانند موتور مناسبی را انتخاب کنند.یک سرو موتور ممکن است در ناحیه‌ی متناوب (momentary region) برای مدت زمان اندکی کار کند.
موتور قادر است این گشتاور را برای مدت زمان اندکی با ایمنی کامل تحمل کند . یک سرو موتور در ناحیه‌ی ماندگار برای مدت زمان نامحدودی می‌تواند کار کند،البته تا زمانی که خنک کننده‌ی سرو موتور بتواند کار کند.

 

برند دلتا

کمپانی دلتا محصولات خود را با بالاترین سطح از فناوری روز در بازار عرضه داشته تا رقیب اصلی برند های اروپایی باشد و همچنین زیر مجموعه تولیدات این برند به قدری متنوع میباشد که برای هر نوع سطح از تولیدات خود دسته بندی مجزایی دارد. داشتن قیمت های اقتصادی و کیفیت بسیار بالا از جمله مشخصه های اصلی برند دلتا میباشد.

 

 

سرو موتور چیست؟

 

سروموتور برای تجهیزات برقی اتوماسیون صنعتی که نیاز بسیار به دقت جریان الکترونیکی دارند استفاده میشود,موارد کاربردی و و برخی از دستگاه هایی که از سرو موتور استفاده میکنند عبارتند از: سینما ها,ماشین های چاپ,دستگاه های برش چوب,CNC,طلا و فلزات,ماشین های نساجی,تجهیزات پزشکی,ماشین آلات تزریق پلاستیک و دستگاهای تولید قطعات الکترونیکی و...

سرو موتورها با توجه به نیاز صنعت گران برق نصبت به ماشین آلات صنعتی مورد استفاده شده در دو نوع برق AC  و DC وجود دارد.

سرو موتورها عملکرد خطی را به جای دوار میتوانند داشته باشند که به این صورت گیربکس به سرو موتور متصل میشود و گیربکس حرکت چرخشی را به حرکت خطی میتواند تبدیل کند,در برخی از ماشین آلات ساخت قطعات الکترونیکی و... هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع مختلف خیلی کوچک و خیلی بزرگ سرور موتور ها دارای گیربکس باعث شده تا در صنعت بسیار مورد کاربد قرار بگیرد سرور موتور به دلیل سرعت و دقت بسیار بالا در پروژه های بسیار حساس و دقیق جای گرفته در پروژه های تولید قطعات کوچک و حساس مثل ساخت رباتیک و تجهیزات مکاترونیکی مورد استفاده قرار میگیرد و در پروژه های بزرگ در ساخت تجهیزات صنعتی مثل CNC مورد استفاده قرار میگیرد

 

 

 

مشخصات اصلی سرو موتور های کلاس B2 دلتا 

سری B یک سرو دیجیتال و داراي توابع استاندارد است. این مدل درایو قابليت کنترل موقعیت / سرعت / گشتاور و پشتیبانی از پالس ورودی فرمان و کنترل سیگنال آنالوگ را بصورت داخلي دارا مي باشد. ویرایش پارامترها و كنترل عملیات از طریق صفحه کلید دیجیتال دستی موجود روي درايوانجام می شود. با تنظيم مقادير و پارامتر هاي درايو، امكان كنترل سريع عمليات و دسترسي سريع به حافظه داخلي دستگاه از طريق دانلود و آپلود پارامتر ها تسهيل مي گردد. سری B سرو درايو هاي دلتا ،یک درايو مقرون به صرفه و تامين كننده رضايت مصرف كننده بوده که سر شار از پارامتر های اساسی و کاربري هاي متعدد در زمینه اتوماسیون صنعتی می باشد.

 

 

آشنایی بیشتر با سرو مووتور

سرو موتور ها از سه بخش تشکیل شده اند: یک موتور DC ، جعبه دنده و مدار کنترل زاویه موتور. مدار داخل سرو ، کنترل موتور رو به این صورت انجام میدهد.یک پتانسیومتر متصل به محور خروجی سرو زاویه فعلی موتور رو اندازه گیری کرده و این ولتاژ با آن چیزی که برای سرو به عنوان زاویه مقصد مشخص شده مقایسه می شود. بر اساس نتیجه مقایسه موتور در جهتی به حرکت در می آید که اختلاف زاویه را از بین ببرد.به زبون ساده تر، شما به موتور یک زاویه مقصد می دهید و محور موتور به آن زاویه می رود.محور خروجی اکثر سروو ها نمی توانند دور کامل بزنند بلکه فقط یک بازه ۲۷۰ درجه ای یا ۱۸۰ درجه ای دارند.

 

روش درایو در سرو موتور دلتا 

برای درایو سرو نیازی به مدارات قدرت نیست چون تقریبا همه چیز داخل موتور تعبیه شده است. سرو ها (نوع معمولی) ۳ عدد سیم دارند. که ۲ تای آن ها نشان دهنده ی+ و – تغذیه اند، مثلا مشکی و قرمز. سیم سوم، سیگنال فرمان موتور را دریافت می کند.

 

 

 

نحوه ایجاد سیگنال فرمان سرو موتور دلتا

سیگنال فرمان نقریبا شبیه به PWM است با این تفاوت که از ۰ تا ۱۰۰ درصد اون مورد نیاز نیست. برای کنترل موتور شما باید هر ۵۰ میلی ثانیه این پایه رو یه مدت کوتاهی ۱ کنید و دوباره ۰ ، این مدت نشان دهنده زاویه مقصد است. برای قرار گیری محور موتور در مرکز این زمان حدود ۱٫۵ میلی ثانیه است. بازه تغییرات زمان ۱ بودن هم از ۱ تا ۲ میلی ثایه می باشد. البته بهتر است که مقادیر دقیق را از دیتا شیت موتور ببینید.

 


نوع سرو

B2

ظرفیت

600W

حداکثر دور موتور

1000RPM

وضعیت ترمز

فاقد ترمز

برق ورودی

تک فاز

گشتاور *(N-m)

5.73

کد تجاری درایو

ASD-B2-0721-B

0 دیدگاه برای سرو موتور دلتا B2-600W-1R فاقد ترمزدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*