ماژول ورودی آنالوگ و کنترل دما فتک FBs-2A4TC

Fatek FBS FBs-2ATC دسته: کارت PLC I/O , کارت دما فتک , ماژول پی ال سی فتک - Fatek
 • نوع کارت:دما
 • برای کنترل 4 زوم حرارتی و 2 ورودی آنالوگ
 • سری Fatek FBS

3,800,000 تومان

مقایسه

ماژول توسعه ورودی آنالوگ و کنترل دما فتک FBs-2A4TC

یکی از مهمترین بحث های مرتبط به اتوماسیون صنعتی و کنترل در برق کنترل دما میباشد. از سال های قبل کنترل دما بسیار مهم بوده است در بسیاری از صنایع همچون صنعت پلاستیک ، لاستیک ، ذوب فلزات و صنایع نفتی و نیروگاهی و غیره کنترل دما وجود داشته اما بصورت رله های کنترل دما یا ترموستات بوده است. از وقتی صنعت برق به سمت کنترل اتوماسیون و استفاده از PLC رفته بحث کنترل دقیق دما بیشتر مطرح شده و مهم جلوه کرده است.

شرکت فتک هم برای اینکه از بقیه عقب نیافتد برای پی ال سی های سری های مختلف خود ماژول کنترل دما طراحی کرده است یکی از بهترین ماژول های توسعه کنترل دما، ماژولی است که با ورودی آنالوگ همراه باشد و با 1 کارت بتوان ۲ کار انجام داد که این بسیار با صرفه تر است.

کارت توسعه FBS-2A4TC از این دسته است، این کارت تنها کارت توسعه سری FBS شرکت فتک است که کنترل دما و ورودی آنالوگ را با هم دارد و به لحاظ فنی ۴ کانال کنترل دما در این ماژول دقیقا همانند 6TC و 2 کانال کنترل ورودی آنالوگ نیز همانند 6AD عمل میکنند یعنی دقیقا همان دقت و همان کارایی ، بطور مثال در کارت 6TC در 6 کانال ورودی سنسور دما میتوانیم، البته با انتخاب نرم افزاری ، سنسورهای مختلف غیر RTD‌ متصل کنیم و دقیقا همان مزیت در ۴ کانال ورودی سنسور دما در ماژول FBS 2A4TC وجود دارد و همچنین همین خاصیت برای ۲ کانال ورودی آنالوگ برقرار است.

 

 

مزیت ماژول کنترل دما و ورودی آنالوگ فتک FBS-2A4TC

 • اتصال سنسور دماهای مختلف و خواندن آنها توسط FBS 2A4TC
 • اتصال انواع استانداردهای ورودی آنالوگ (چه قطبی چه غیر قطبی) و (چه ولتاژی و چه جریانی) به ماژول FBS 2A4TC
 • تجمیع ۲ عمل کاملا جدا در یک ماژول که هزینه ها را پایین میآورد .
 • سرعت بالای خوانده شدن کارت توسعه  FBS 2A4TC از PLC
 • تنظیم  نوع سنسور دما و زمان خوانش و دقت  کانالهای ماژول FBS 2A4TC در نرم افزار Winproladder
 • سوکت و کابل تخت اسپکشن با کیفیت عالی و چفت شدن آن با پی ال سی و ماژول
 • اضافه شدن کارت توسعه ورودی آنالوگ و کنترل دما فتک FBS-2A4TC به ۳ سری مدل FBS در پی ال سی های شرکت فتک
 • قیمت تقریبا مناسب به نسبت مدل های مشابه که ۲ کار مختلف را در یک کارت جمع کرده

 

مزیت ماژول کنترل دما و ورودی آنالوگ فتک FBS-2A4TC

 • ضعف در ترمیناله ای نوع 7.62 mm fixed terminal block

 

شکل ظاهری FATEK FBs-2A4TC

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-2A4TC ، 40 ×90×80  میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی وسط آن مشاهده میشود که چراغ POW نشان دهنده ورودی 24VDC ان در این نوار قرار دارد در ترمینال های قسمت بالای ماژول که طبق نقشه ترمینال های ورودی آنالوگ هستند و تمام ترمینالهای مرتبط با سنسور دما در قسمت پایین ماژول قرار گرفته و شبیه بیشتر کارتهای توسعه فتک در ۲ سمت کناری این کارت 2 سوکت اسپکشن با درب پلاستسکی مشکی قرار دارد که بصورت فابریک به سوکت سمت چپی کابل تخت ۵ سانتیمتری  متصل است برای اتصال به پی ال سی یا ماژولی دیگر ، در ضمن باید یاداوری کرد بر روی تمام ترمینال های بالا و پایین، درب شفاف پلاستیکی قرار گرفته است.

 

نتیجه گیری

در رابطه با این کارت توسعه PLC فتک سخن آخر بسیار ساده است. به این شکل که اگر پروژه ما چه در اول کار و چه در آخر کار به ۴ کانال کنترل حرارت و ۲ کانال ورودی آنالوگ مثل خواندن خطکش اهمی یا خواندن ولوم یا ... بصورت همزمان احتیاج پیدا کردیم بدون تردید باید از کارت کنترل دما و ورودی آنالوگ FBS 2A4TC استفاده بکنیم و این کارت تنها کارت توسعه ایی در کمپانی فتک است که کنترل دما و ورودی آنالوگ را با هم دارد البته کارت FBS 2A4RTD هم ۴ کانال سنسور دما RTD و ۲ ورودی آنالوگ را با هم دارد.


مدل PLC

FBs

وضعیت I/O

کارت دما

تعداد ورودی

2 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

سری ماژول

FBs

0 دیدگاه برای ماژول ورودی آنالوگ و کنترل دما فتک FBs-2A4TCدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*