کارت خروجی آنالوگ فتک B1 L2DA

Fatek B1 L2DA دسته: کارت PLC I/O , ماژول پی ال سی فتک - Fatek
 • دارای 2 خروجی آنالوگ
 • دقت 12bit
 • بدون نیاز به تغذیه خارجی

1,100,000 تومان

مقایسه

ماژول آنالوگ فتک دارای 2 خروجی آنالوگ B1-L2DA

در مواردی باید یک پروژه با قیمت تمام شده پایینی به سرانجام برسد و این در مورد کسی که میخواهد از برند فتک استفاده کند در استفاده از سری پی ال سی های شرکت فتک به نام B1 تجلی پیدا میکند. در این پی ال سی همانند سری های دیگر کارت های گسترش متفاوتی وجود دارند که کاربر را کمک میکنند برای اتمام پروژه خودش ، در این سری پی ال سی برای داشتن کارت خروجی آنالوگ برای راه اندازی اینورتر (تنظیم سرعت) یا را راه ندازی آمپی فایر کارت پروپرشنال (شیرهای تناسبی هیدرولیک) میتوانیم از کارت توسعه آنالوگ FATEK-B1 L2DA استفاده کنیم.

کارت توسعه  فتک B1 L2DA دارای 2 کانال خروجی انالوگ بصورت غیر قطبی میباشد (اگر میخواهیم در سری پی ال سی های B1 خروجی آنالوگ بصورت قطبی داشته باشیم باید از کارت توسعه دیگری استفاده کنیم) که هم خروجی آنالوگ ولتاژی میدهد با بازه ولتاژی 0~10V وهم خروجی آنالوگ جریانی میدهد با بازه 0~20Ma که البته این ۲ از طریق خود ترمینال سبز رویه کارت از هم تمیز داده شده اند و لازم به تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری نیست.

موضوع مهم دیگر دقت اندازه گیری در کارت FATEK B1 L2DA است که در حدود ±1% میباشد که تقریبا قابل قبول است. فرق عمده کارت خروجی انالوگ فتک B1 L2DA با نمونه خودش در سری پی ال سی های FBS در این است که این کارت برعکس FBS از سمت چپ به MAIN PLC متصل میشود. و البته نکته مثبت در ماژول توسعه فتک B1 L2DA سوکتی بودن ترمینال های خروجی آنالوگ است. این کارت توسعه فقط ترمینال برای ۲ کانال خروجی آنالوگ بصورت ولتاژی وجریانی (در ترمینال جدا هستند) دارد و پاور برای برقدار شدن احتیاجی ندارد و از طریق کابل اسپکشن برق نیز دریافت میکند.

 

مزیت مدل FATEK-B1-L2DA

 • قیمت واقعا مناسب برای کارت خروجی آنالوگ با 2 کانال
 • کوچک و سبک بودن
 • فرق کارت توسعه FATEK-B1 L2DA با هم مدل خود در سری FBS از لحاظ نرم افزاری فقط در شماره ریجستر است و لاغیر
 • سرعت بالای تغییر در خروجی آنالوگ با تغییر مقدار
 • نشان دادن عدد ریجیستر صادر شده از کارت FATEK-B1L2DA در کنار برنامه
 • سوکت و کابل تخت اسپکشن با کیفیت عالی و چفت شدن آن با پی ال سی و ماژول 
 • کارت توسعه FATEK-B1 L2DA غیر از ریل خور بودن ، جای سوراخ برای پیچ شدن هم دارد

 

معایب ماژول خورجی آنالوگ B1-L2DA

 • ظریف بودن
 • نداشتن چراغ اعلام وضعیت

 

شکل ظاهری ماژول خروجی انالوگ فتک L2DA

اندازه و ابعاد پی ال سی FATEK-FBS 2DA ، 25 ×90×55  میباشد و همینطور که از اندازه آن مشخص است بسیار کوچک است و بصورت کامل مشکی با یک سوکت سبز رنگ روی آن که این سوکت ، سوکت خروجی های آنالوگ است.

در پایین تر از سوکت درب کوچک مشکی رنگی قرار دارد که روی آن مدل کارت حک شده و این درب برای اتصال کارت FATEK-B1 L2DA به پی ال سی یا کارت های دیگر باید باز شود و سوکت آنها در سوکت کارت که داخل این درب است قرار بگیرد. در بالا و پایین کارت آنالوگ 2 خروجی فتک B1 جای پیچ برای پیچ شدن به صفحه تابلو موجود است ودر سمت راست کارت ، کابل اسپکشن برای اتصال قرار گرفته که حدود ۵ سانتی متر میباشد. نوع ترمینال در این ماژول توسعه 3.81 mm European terminal blocK است.

 

 

نتیجه گیری

همانند توضیح بالا در تابلو های راه اندازی ماشین الات صنعتی یا موارد مشابه برای راه اندازی با دقت و برای اینکه بتوانیم تنظیمات از PLC تغییر کند یا اتوماسیون کامل صنعتی را به اجرا در بیاوریم محتیاج به کارت توسعه خروجی آنالوگ داریم که این را به اختصار DA میگوییم که مخفف انتقال دیجیتال به آنالوگ است یعنی اعداد دیجیتال تنظیمی ما دراین ماژول توسعه فتک به ولتاژ یا جریانهای آنالوگ استاندارد غیر قطبی جهت راه اندازی و تنظیمات ماشین آلات تبدیل میشود .

 


مدل PLC

B1

وضعیت I/O

خروجی آنالوگ

تعداد ورودی

2 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

سری ماژول

B1

0 دیدگاه برای کارت خروجی آنالوگ فتک B1 L2DAدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*