برق صنعتی

کنتاکتور

کنتاکتور


کنتاکتور Contactor ، یک نوع کلید مغناطیسی است که با استفاده از یک جریان کوچک، یک جریان بزرگتر را کنترل (قطع و وصل) می کند. یعنی بجای اینکه ما این کلید را با دست قطع و وصل کنیم، یک جریان کوچک را به کنتاکتور می فرستیم و کنتاکتور متوجه می شود که الان باید کلید داخلی خود را در حالت روشن قرار دهد و وقتی که آن جریان کوچک را قطع کنیم، کنتاکتور متوجه می شود که الان باید کلید داخلی خود را در حالت قطع قرار دهد. البته با استفاده از تیغه های کمکی، برعکس این هم امکانپذیر است.

کنتاکتورها دارای دو دو نوع کنتاکتور تک فاز و کنتاکتور سه فاز موجود هستند.

تعداد محصول: 90

بی متال

بی متال


بیمتال یا رله حرارتی قطعه ای است که برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل بار اضافه در تابلو برق صنعتی مورد استفاده قرار میگرید اساس کار در این رله بر پایه شریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است. بر اثر عبور جریان از بی متال ،دو فلز گرم می شوند و طول آنها افزایش می یابد. از آن جایی که ضریب انبساط طولی یکی از فلزات بیشتر از دیگری است. دو فلز با هم به سمت فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می شود. در نتیجه مسیر عبور جریان کنتاکت ها باز و مدار قطع می شود.

تعداد محصول: 114

کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری


فیوز مینیاتوری (MCB) یا به اصطلاح کلید مینیاتوری مخفف Miniature Circuit Breaker فیوز قطعه ای است که در مقابل جریان اضافه حساس می باشند و به سرعت مدار را قطع می کنند و به عبارتی این فیوز ها نسبت به تحمل جریان اولیه و اضافه بار سریعاً عکس العمل نشان می دهدند و برقق را قطع می کنند.

فیوزهای مینیاتوری از نظر کاربرد به چند دسته تقسیم میشوند:

تیپ B : برای این تیپ حساسیت مناسبی برای کاربرد­­های خانگی و روشنایی دارد. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند. این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز معروف است.

یپ C: این تیپ زمان قطع  طولانیتری نسبت به نوع B دارد ولی جریان اضافه بار آن همانند نوع C بین 5 تا 10 برابر جریان نامی میباشد و با این زمان قطع بیشتر جهت کاربردهای صنعتی مناسب میباشد. این کلید به فیوز مینیاتوری کندکار نیز معروف است.

در فروشگاه آسام کالا ، امکان خرید انواع کلید میناتوری و ارسال به سراسر ایران فراهم است.

تعداد محصول: 100

کلید اتوماتیک - MCCB

کلید اتوماتیک - MCCB


کلید اتوماتیک (MCCB) یا Moulded Case Circuit Breaker که از آن بنام کلید الکتریکی نیز نام برده میشود یکی دیگر از اجزای برق صنعتی میباشد که به منظور حفاظت از تجهیزات برقی ، مدارالکتریکی، روشنایی و ابزار و ماشین آلات به کار میرود ، کلید اتوماتیک به طور خودکار آسیب های ناشی از اضافه بار و جریان بیش از حد را کنترل و با قطع خودکار مانع از به جود آمدن آسیب به مدار و تجهیرات می گردد.

انواع کلید اتوماتیک:

کلید اتومات به لحاظ کارکرد در دو نوع دسته بندی میشوند:

۱- کلید MCCB فیکس یا غیر قابل تنظیم

۲- کلید MCCB قابل تنظیم

 

کلید اتوماتیک دارای مزایای  زیر است:

  • قطع مدار به محض برگشت جریان و یا کم شدن و افت بیش ازحد مجاز ولتاژ
  • آماده بهره برداری مجدد، بلافاصله پس از قطع مدار در اثر جریان زیاد ، بار زیاد و یا هر عامل دیگری
  • تعیین وضعیت کلید (قطع یا وصل ) توسط سیگنال در اطاق فرمان با استفاده از کنتاکت های کمکی
  • قطع سریع به وسیله ی رله جریان زیاد کلید ، هنگامی که  کلید به روی یک مدار اتصال کوتاه شده بسته می شود
  • کلید اتوماتیک از قدرت فوق العاده ای برخوردار بوده و قادر به قطع جریان اتصال کوتاه خیلی زیاد است. بنابراین به آن کلید قدرت نیز گفته می شود

تعداد محصول: 134

کلید حرارتی MPCB

کلید حرارتی MPCB


کلید حرارتی که به آن کلید محافظ موتور نیز میگویند و با نام کلید MPCB نیز شناخته می شود. در واقع کلیدهای حرارتی تجهیزاتی متشکل از فیوز مینیاتوری و بیمتال هستند که با این قطعه میتوان موتور را در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار به صورت همزمان محافظت کنیم. هر رله حرارتی دارای سه کنتاکت ورودی و سه کنتاکت خروجی است. که در مدار قدرت بین کنتاکتور و مصرف کننده قرار می گیرد. این نوع کلیدها فقط تا بازه ۱۲۵ آمپر تولید می شوند.

در کلید های حرارتی ، سه تیغه تعبیه شده که سیم حامل جریان چند حلقه به دور آن پیچیده می شود. در اثر عبور جریان اضافه بار، هادی ها گرم و حرارات به بی متال منتقل می شود و باعث خم شدن تیغه می شود. حرکت هر یک از بی متال ها به اهرمی فشار می آورد و با جا به جا شدن اهرم، یک میکروسوئیچ که دارای کنتاکت تبدیل باز و بسته است تغییر وضعیت می دهد و مدار فرمان را قطع می کند.

تعداد محصول: 53

کلید محافظ جان

کلید محافظ جان


در شرایط معمول جریان های فاز و نول باهم برابر هستند، اما اگر بنابر دلایلی بین این دو جریان فاز و نول اختلافی به وجود بیاید کلید محافظ جان یا کلید RCD عمل خواهد کرد. وجود این اختلاف ممکن است بر اثر اتصال بدنه یکی از دستگاه‌های الکتریکی باشد که در آن جریان الکتریکی به جای برگشتن از راه سیم نول از راه زمین به منبع برمی‌گردد یا از راه بدن فردی که با زمین تماس دارد و تصادفاً دستش با قسمت برقدار مدار تماس پیداکرده است به وجود آید.

کلید محافظ جان جریان‌های نشتی کوچکی را که توسط فیوز اصلی منازل شناسایی نمی‌شوند اما می‌توانند زمینه‌ساز آتش‌سوزی یا برق‌گرفتگی شوند را به راحتی شناسایی و مدار را در چند دهم ثانیه و پیش از آسیب‌رسیدن به فرد قطع می‌کند. جریان نشستی به وجود آمده اگر از مقدار 30mA بیشتر باشد مدار از نظر کلید محافظ جان دارای نشتی بوده و دستور قطع را بصورت مکانیکی می دهد و جریان برق برای جلوگیری از آسیب به فرد یا دستگاه قطع خواهد شد.

تعداد محصول: 20

کلید هوایی ACB

کلید هوایی ACB


کلید هوایی یا به صورت کامل کلیدهای مدارشکن قدرت هوایی (Air Circuit breaker) یا دژنکتور (Disjoncteur) نوعی از کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف هستند که در آمپراژ بالا مورد استفاده قرارمی گیرند. به عبارت دیگر از آنجایی که مكانیزم سیستم اطفاء جرقه در کلید هوایی در هوای آزاد صورت می گیرد لذا به این دسته از كلیدها، كلیدهای هوایی می گویند.

 

تعداد محصول: 7

خازن و بانک خازنی

خازن و بانک خازنی


تعداد محصول: 41

------------------

------------------


تعداد محصول: 0

× می تونم کمکتون کنم؟