کارت دما دلتا DVP04TC-S

       برند: دلتا - Delta دسته: کارت PLC I/O , ماژول پی ال سی دلتا - Delta
 • کارت دما
 • دارای 4 ورودی
 • نوع ورودی ماژول دما: ترموکوپل

3,150,000 تومان

مقایسه

کارت توسعه حرارتی دلتا DVP-04TC-S

در تحلیل ماژول حرارتی DVP-04TC-S به این نتیجه میرسیم که بسیار ماژول پر مصرفی است به این دلیل که در بیشتر پروژه ها بالاخره چند زوم کنترل حرارت داریم که اکثر مواقع این سنسورها ،سنسورهای ترموکوپل تیپ K.J.S.B.C. و.... هستند و برای کنترل آنها نیاز به ماژول توسعه پی ال سی داریم.

مگر آنجایی که تعداد زوم حرارتی ما بیشتر باشد و بخواهیم از ماژول کنترل حرارت DVP04TC-S دلتا استفاده کنیم، کارت توسعه DELTA DVP-04TC-S چهار کانال ورودی سنسور دما دارد که بصورت نرم افزاری میشود نوع سنسور دما یا ترموکوپل را مشخص کرد که هر کدام برای کاری خاص و کنترل دمایی خاص در نظر گرفته شده است اما بیشترین سنسور دما در پروژه ها نوع K است که بسیار پر مصرف هم میباشد و این ماژول بخوبی آن را کنترل و تبدیل به ریجیسترهای قابل فهم برای پی ال سی میکند.

کارت PLCI/O DVP04TC-S مانند ماژول های دیگر سری S  دارای پورت ارتباطی RS-485 است که برای اتصال مستقیم به دستگاه های دیگری که برایشان این پورت قابل فهم است استفاده میشود در ضمن کنترل دما در این ماژول دلتا با دقت ۱/۰ درجه سیلسیوس انجام میپذیرد.

 

مزیت 

 • زیبا بودن DELTA DVP-04TC-S که واقعا این مدل را در جایگاه بالایی قرار داده.
 • ارزان بودن به نسبت مدل های دیگر با چهار عدد ورودی سنسور ترموکوپل
 • اتصال به تمامیPLC  های سری  DVP-S
 • در دسترس بودن دفترچه تنظیمات فارسی ساده و روان
 • دارا بودن پورت ارتباطی RS-485 برای اتصال به سایر دستگاه ها
 • زیبایی و کارا بودن محیط برنامه نویسی که البته در تمام مدلهای دلتا مشترک است
 • متصل شدن به همه HMI های معتبر در دنیا بدون هیچ گونه مشکلی
 • داشتن سرعت بالا درخواندن سنسورهای دما
 • ساده بودن برنامه نویسی برای خواندن و تبدیل  سنسور های دما به ریجیستر های قابل فهم برای پی ال سی سری DVP-S

 

معایب

 • ضعف در وایرینگ ورودی ودرهم شدن سیم ها بدلیل سوکت کوچک آن و احتمال بالای خرابی سوکت ها
 • شل بودن سوکت ۹ پین سبز رنگ  و احتمال قطع شدن لحظه ایی در تابلو خصوصا بعد از مدت زمانی

 

شکل ظاهری PLC DELTA DVP-04TC-S

شکل ظاهری و اندازه ماژول دلتا DVP04TC-S تقریبا به اندازه تمام ماژول های دیگرسری S است عرض ۳ سانتی و طول ۹ سانتی آن مشابه کارت های دیگرهمین سری است. در گوشه بالا سمت چپ ۳ چراغ است که به ترتیب برقدار بودن سوکت زیرین را با روشن شدن چراغ اول POWER مشخص میکند و اگر خطایی صورت بگیرد چراغ قرمز ERROR دوم روشن خواهد وچراغ سوم نشان دهنده عملکرد درست ماژول ما در دریافت سیگنال های سنسور های دما و تبدیل آن به دیجیتال است.

رنگ کارت دما دلتا DVP04TC-S همانند تمام مدلهای سری DVP-S سفید مایل به شیری و سوکت های ان سز رنگ است. در زیر این کارت حرارتی جا وگیره برای اتصال به ریل فلزی قرار گرفته و البته کنار ماژول عبارتDELTA  نیز حک شده است. بالا و پایین کارت توسعه DVP-04TC-S گیره های سفید رنگ برای اتصال و محکم شدن با ماژول های دیگر قرار دارد که بسیار لازم به نظر میرسد.

ساختار کارت توسعه پی ال سی دلتا

 

ساختمان PLC DELTA DVP-04TC-S

ساختار داخلی این ماژول حرارتی تشکیل شده از کیت ۴ کاناله IC خوانش سنسور دما ترموکوپل های مختلف  و قاب و سوکت و تشکیلات داخلی آن است.

 

 در اخر باید یاداوری کرد، در سری و برند های مختلف پی ال سی تایوانی که به لحاظ کیفیت تقریبا کنار محصولات کره ایی قرار میگیرد و ازلحاظ کیفیت از برند های اروپایی پایین تر و ازبرند های چینی بالاتر است برند دلتا و در مجموعه دلتا سری DVP-S از دیگر مدل ها به صرفه تر است و اگر از این مدل یعنی DVP-S استفاده کردیم باید برای کنترل دما از این کارت دما استفاده کنیم مگر آنجایی که یا مدل سنسور های دمایی ما RTD باشند یا تعداد ترمرکوپل هایمان بیشتر از ۴ عدد باشد.


مدل PLC

S2

وضعیت I/O

کارت دما

تعداد ورودی

4 ورودی

تعداد خروجی

فاقد خروجی

براساس برند PLC

PLC دلتا

سری ماژول

S2

زمان اندازه گیری

تعداد کانال ها × 200 میلی ثانیه

نحوه اتصال به CPU

از سمت راست با آدرس دهی 7~0

پورت ارتباطی RS-485

دارای پورت RS-485 و پروتوکلهای MODBUS RTU/ASCII

نوع ورودی ماژول دما

ترموکوپل

نوع سنسور دما قابل شناسایی

تیپ K بین 100- تا 1000+ سانتی گراد و تیپ J بین 100- تا 700+ سانتی گراد و تیپ R بین 10- تا 1700+ سانتی گراد و تیپ S بین 10- تا 1700+ سانتی گراد و تیپ T بین 100- تا 350+ سانتی گراد

دقت اندازه گیری دما

0.1 درجه سانتی گراد

شرکت سازنده

دلتا

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای کارت دما دلتا DVP04TC-Sدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*