ماژول ورودی + خروجی فتک B1-L2A2D

FATEK B1-L2A2D دسته: کارت PLC I/O , ماژول پی ال سی فتک - Fatek
 • کارت ورودی - خروجی آنالوگ
 • دارای 2 ورودی و 2خروجی آنالوگ
 • گسترش از سمت چپ PLCهای سری B1
 • دقت 12bit
 • بدون نیاز به تغذیه خارجی

950,000 تومان

مقایسه

ماژول گسترش ورودی و خروجی فتک B1 L2A2D

در پروژه های اتوماسیون صنعتی یکی از مهمترین کارت های توسعه که عموما به پی ال سی اصلی متصل میکنند یعنی به آن نیاز پیدا میکنند کارت توسعه آنالوگ ورودی و خروجی است به این دلیل که هم ورودی آنالوگ دارد و هم خروجی آنالوگ که اگر تعداد ورودی و خروجی آنالوگ در پروژه ۲ و۲  باشد به این صورت که ۲ ورودی آنالوگ غیر قطبی و ۲ خروجی آنالوگ غیر قطبی لازم داشته باشیم میرویم سراغ خرید کارت توسعه آنالوگ فتک B1-L2A2D ، در این کارت توسعه همانند مدل های، تنها ورودی 4AD و تنها خروجی 2DA عمل میکند که فقط در یک کارت تجمیع شده است و 2 ورودی آنالوگ ولتاژی و جریانی با بازه 0-20MA 0-10V البته ولتاژی و جریانی بودن آن در ترمینال ها تمیز داده شده است و خروجی آنالوگ دقیقا به همین سبک که در ورودی توضیح دادیم.

مقادیر ریجیستر در هم ورودی و هم خروجی در کارت FATEK B1-L2A2D عدد 0~16383 دقت خواندن  12-bitو دقت نمایش (14-bit است که مناسب است و نکته جالب در این کارت گسترش در این است که در پی ال سی فتک سری B1 کارت های گسترش آنالوگ از ۲ سمت چپ و راست به پی ال سی اصلی اضافه میشوند که کارت ورودی خروجی فتک B1-L2A2D جزو کارت هایی است که از سمت چپ به PLC MAIN‌ اضافه میشوند.

 

مزیت ماژول ورودی خروجی آنالوگ فتک B1-L2A2D

 • قیمت واقعا مناسب این ماژول توسعه فتک با دو ورودی و دو خروجی آنالوگ
 • کوچک و سبک بودن
 • قرار داشتن همزمان ورودی و خروجی آنالوگ در یک کارت گسترش
 • سوکت و کابل تخت اسپکشن با کیفیت عالی و چفت شدن آن با پی ال سی و ماژول B1 L2A2D
 • کارت توسعه FATEK B1 L2A2D غیر از ریل خور بودن ، جای سوراخ برای پیچ شدن هم دارد
 • احتیاج به منبع تغذیه جداگانه ندارد و برق خود را از پی ال سی تامین میکند

 

معایب ماژول ورودی خروجی آنالوگ فتک B1-L2A2D

 • ظریف بودن کارت توسعه آنالوگ FATEK B1  L2A2D
 • نداشتن چراغ اعلام وضعیت

 

شکل ظاهری FATEK-B1 L2A2D

اندازه و ابعاد این ماژول پی ال سی فتک ، 25×90×55 میباشد و همینطور که از اندازه آن مشخص است بسیار کوچک است و بصورت کامل مشکی با 2 سوکت سبز رنگ روی آن که این سوکت ها ، سوکت های ورودی و خروجی آنالوگ هستند.

در بین دو سوکت بالا و پایین درب کوچک مشکی رنگی قرار دارد که روی آن مدل کارت حک شده و این درب برای اتصال کارت فتک L2A2D به پی ال سی یا کارت های دیگر باید باز شود و سوکت آنها در سوکت کارت که داخل این درب است قرار بگیرد. در بالا و پایین این کارت جای پیچ برای پیچ شدن به صفحه تابلو موجود است و در سمت راست کارت ، کابل اسپکشن برای اتصال قرار گرفته که حدود ۵ سانتی متر میباشد. نوع ترمینال در این ماژول توسعه 3.81 mm European terminal blocK است. در شکل زیر ابعاد کارت FATEK-B1  L2A2D مشاهده میشود.

ابعاد مآژول فتک B1

 

نتیجه گیری

همانند توضیح بالا در تابلو های راه اندازی ماشین الات صنعتی یا موارد مشابه برای راه اندازی با دقت و برای اینکه بتوانیم تنظیمات از PLC تغییر کند یا اتوماسیون کامل صنعتی را به اجرا در بیاوریم محتاج به کارت توسعه  ورودی وخروجی آنالوگ هستیم که اگر این ورودی و خروجی آنالوگ با هم یکجا باشد که بسیار کار راحت میشود و خوشبختانه در کارت توسعه آنالوگ فتک B1-L2A2D دو ورودی و دو خروجی آنالوگ غیر قطبی با بازه استاندارد ولتاژی و جریانی موجود است که میتوان از آن بهترین استفاده را کرد.

 


مدل PLC

B1

وضعیت I/O

ورودی + خروجی آنالوگ

تعداد ورودی

2 ورودی

تعداد خروجی

2 خروجی

براساس برند PLC

PLC فتک

سری ماژول

B1

0 دیدگاه برای ماژول ورودی + خروجی فتک B1-L2A2Dدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*