ماژول توسعه دلتا DVP08SM11N

DELTA DVP-08SM11N        برند: دلتا - Delta دسته: کارت PLC I/O , ماژول پی ال سی دلتا - Delta
  • نوع کارت: ماژول گسترش ورودی یجیتال
  • گسترش از سمت راست PLCهای سری S2
  • دارای 8 ورودی دیجیتال

550,000 تومان

مقایسه

کارت ورودی دیجیتال دلتا DELTA DVP08SM11N

از مهمترین و پرکاربردترین ماژول ها یا به تعبیری دیگر کارت توسعه در زیر شاخه پی ال سی دلتا سری S2 همین ماژول دلتا DVP-08SM11N میباشد. این ماژول را میتوان در پروژه هایی که از HMI استفاده نشده بیشتر مشاهده کرد به این دلیل که در پروژه هایی که از HMI استفاده شده باشد برای شصتی ها یا کلید ها لازم در پروژه از برنامه نویسی در HMI استفاده میکنند ولی در پروژه هایی که این مانیتور پرکاربرد در صنعت وجود ندارد باید برای تک تک این کلید ها و شصتی ها ورودی دیجیتال تعریف کرد که اگر پی ال سی ما از نوع DVP-S2 DELTA هم که باشد کارت توسعه DVP-08SM11N ، 8 ورودی دیجیتال به سیستم ما اضافه میکند که بسیار کارا میباشد.

 

مزیت مدل PLC DELTA DVP-08SM11N

  • زیبا بودن DVP-08SM11N که به زیبایی به پی ال سی دلتا اصلی بصورت مستقیم یا با واسطه متصل میشود.
  • اتصال DVP-08SM11N به تمامی PLC  های سری  DVP-S2
  • در دسترس بودن دفترچه تنظیمات فارسی ساده و روان
  • قفل چفت شدن کارت توسعه DVP-08SM11N به PLC یا کارت توسعه های دیگر

 

معایب PLC DELTA DVP-08SM11N

  • ضعف در وایرینگ ورودی ودرهم شدن سیمها بدلیل سوکت کوچک آن و احتمال بالای خرابی سوکتها
  • شل بودن سوکت ۹ پین سبز رنگ  و احتمال قطع شدن لحظه ایی مدار در کارت DVP08SM11N

 

شکل ظاهری کارت ورودی دیجیتال DVP-08SM11N

اندازه و ابعاد کارت توسعه دیجیتال دلتا DVP08SM11N همانند دیگر کارت های توسعه دلتا سری S2 است با این تفاوت بزرگ که در این کارت ۸ ورودی دیجیتال فقط یک سوکت 9 پین در قسمت بالای کارت قرار گرفته و البته طبق نقشه وایرینگ این کارت احتیاجی هم به سوکت 9 پین دوم ندارد.

در سوکت 9 پین از بالا اولین خانه برای S/S است که این به این معنی است که میتوان به مشترک ورودی دیجیتال این کارت (از روش SINK ویا  SOURCE استفاده کرد ) مثبت + ویا منفی ـ داد و خانه های بعدی سوکت که از X0 تا X7 است را برعکس ولتاژ داد یعنی اگر ما به S/S مثبت دادیم ولتاژ ورودی های ما باید منفی باشد و برعکس باشد.

کارت توسعه ورودی دیجیتال دلتا DVP-08SM11N

نتیجه گیری

برای PLC DELTA سری S2 اگر بخواهیم ورودی و خروجی دیجیتال اضافه کنیم باید برویم سراغ کارت توسعه DVP-16SP11R/T  ، اما اگر در حالت دیجیتال فقط و فقط به ورودی دیجیتال بیشتری نیاز داریم و میزان خروجی دیجیتال ما کافی است برای هزینه نکردن اضافه باید از کارت DVP08SM11N DELTA استفاده کنیم که فقط ۸ ورودی دیجیتال به ما میدهد.

یعنی اگر ما بخواهیم تعداد 6 یا 7 یا 8 ورودی دیجیتال به مجموعه پی ال سی دلتا اضافه کنیم چاره ایی غیر از استفاده از این کارت توسعه نداریم و منطقی ترین و بهترین و کم هزینه ترین راه همین راه است. دانستن این نکته ضروری است که بدانیم کارت های دیجیتال اعم از ورودی و خروجی دیجیتال و یا خروجی دیجیتال یا ورودی دیجیتال احتیاجی به وصل کردن سیم سوکت  24VDCندارند و این سوکت و الزام نصب آن فقط برای خود پی ال سی و کارت های توسعه آنالوگ و دما میباشد.


مدل PLC

S2

وضعیت I/O

ورودی دیجیتال

تعداد ورودی

8 ورودی

براساس برند PLC

PLC دلتا

سری ماژول

S2

0 دیدگاه برای ماژول توسعه دلتا DVP08SM11Nدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*