• کارت ورودی دیجیتال فتک B1
  • دارای 8 ورودی دیجیتال گسترش از سمت راست
  • تغذیه 24VDC

2,570,000 تومان

مقایسه

ماژول توسعه ورودی فتک B1-8X

در قسمت های دیگر به مطالبی در ضمینه اهمیت رقابت صحبت کردیم و در صنایع مرتبط با اتوماسیون برای پروژه های کوچک بسیار بسیار موضوع هزینه با اهمیت است و از این نکته بسیار مهم شرکت فتک غافل نشده و طراحی پی ال سی های سری B1 را در دستور کارخود قرار داده، که در موارد بسیار کوچکتر و کم هزینه تر سری B1Z را نیز طراحی کرده است.

در هر صورت الان مبحث ما در مورد سری B1 است و بحث کسترش دیجیتال در آن که همانند سری FBS احتیاج به کارت های گسترش دیجیتال دارد که با اهمیت ترین آنها گسترش ورودی دیجیتال است که به همین دلیل ماژول توسعه ورودی دیجیتال FATEK B1 8X طراحی شد که علاوه بر ورودی های دیجیتال که روی MAIN پی ال سی قرار گرفته تعداد ۸ ورودی دیجیتال دیگر به پروژه اضافه میکند که در کارت توسعه فتک B1-8X همانند پسر عموی خودش در سری FBS‌ امکان ورودی در حالت SINK/SOURCE وجود دارد و این مزیت را دارا است که بسیار با اهمیت جلوه میکند.

در موارد نرم افزاری هم ماژول فتک B1 8X باز به همان شکل FBS عمل میکند یعنی شماره ورودی های دیجیتال دقیقا بعد از شماره آخرین X در MAIN شروع میشود که البته ضعف این مسئله  در آن است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری شماره های ورودی دیجیتال در کارت FATEK B1 8X با هم متفاوت خواهند بود.

 

مزیت کارت گسترش فتک B1-8X

  • قیمت بسیارمناسب ماژول توسعه دیجیتال FATEK B1 8X
  • کنترل شدن ورودی های دیجیتال بصورت SINK/SOURCE در FATEK B1 8X
  • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
  • اندازه مناسب و همچنین کم جا گیر بودن
  • سوکت و کابل تخت اسپکشن با کیفیت عالی و چفت شدن آن

 

معایب FATEK-B1 8X

  • ضعف ترمینال های کوچک 5 mm European fixed terminal block در کارت FATEK B1 8X
  • همخوان نبودن شماره ورودی و خروجی روی تگ ترمینال FATEK B1 8X با شماره آنها در برنامه

 

شکل ظاهری FATEK-B1 8X

اندازه و ابعاد پی ال سی فتک B1 8X ، 35 ×90×60  میباشد و رنگ این ماژول یکسره مشکی است و به این لحاظ دقیقا شباهت دارد با پی ال سی خود ، در اندازه قطر نیز از هم مدل خود در سری FBS لاغرتر است و کمتر جامیگیرد همانند پی ال سی خود یک مربعی با چراغها و نوشته های حک شده برای ورودیها در وسط کارت قرار دارد که قطع و وصل ورودی ها را نمایش میدهد و بین چراغهای ورودی ، چراغ پاور است که روشن شدن این چراغ برقدار بودن ماژول FATEK B1 8X را نشان میدهد.

در قسمت پایین دقیقا بالای ترمینال ها مدل کارت یعنی نوشته FATEK B1 8X حک شده است و در قسمت چپ کنار کارت ،کابل تخت اسپکشن همانند بقیه کارتها قرار گرفته برای اتصال به PLC یا بقیه کارتهای گسترش ، همچنین برای اتصال کارتهای دیگر به این کارت ورودی دیجیتال فتک باید درب رویه بصورت کامل دربیاوریم و کابل اسپکشن کارت توسعه بعدی را نصب کنیم و در آخر دوباره درب را جابیاندازیم.

 

نتیجه گیری

در تابلو هایی که در آن از پی ال سی فتک سری B1 استفاده کردیم ، اگر ورودی دیجیتال کم بیاوریم باید از کارت های توسعه ورودی دیجیتال استفاده کنیم که در ای صورت تعداد ورودی هایی که کم داریم  تعیین کننده این خواهد بود ما از چه کارت توسعه ایی استفاده کنیم و این تعداد اگر ۷ یا ۸ عدد باشد باید از کارت توسعه FATEK B1 8X استفاده کنیم . البته ذکر این نکته مهم است این کارتها ظرفیت این را دارند که ما از سنسورهای NPN یا PNP استفاده کنیم چون بصورت SINK/SOURCE کنترل میشوند.


مدل PLC

B1

وضعیت I/O

ورودی دیجیتال

تعداد ورودی

8 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

سری ماژول

B1

0 دیدگاه برای ماژول توسعه ورودی فتک B1-8Xدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*