پی ال سی فتک FBS-24MCT2-AC

دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای RTC
 • دارای 14 ورودی و 10 خروجی
 • دارای پورت ارتباطی RS232
 • دارای خروجی ترانزیستوری

6,600,000 تومان

مقایسه

PLC فتک FBS-24MCT2-AC

کنترل کننده FBS-24MCT2-AC از جمله یکی از بهترین  کنترلر های شرکت فتک FATEK محسوب میشود. چهارده ورودی دیجیتال سرعت بالا و همچنین ده خروجی ترانزیستوری این پی ال سی را در جایگاه مهمی قرار داده است.

پی ال سی فتک FBS-24MCT2-AC همانطور که قبلا بیان شد 14 وردی دیجیتال دارد که چهار تای اول یعنی ورودی های X0…X3 با سرعت شمارش 200KHZ در جایگاه ورودی های سرعت بالا برای خواندن انکودر و خطکش های پالسی قرار گرفته اند و ۴ ورودی بعدی را شرکت فتک 20KHZ در نظر گرفته و به بقیه ورودی های دیجیتال امکان شمارش 5KHZ را داده است.

 در خروجی این پی ال سی فتک بدلیل ترانزیستوری بودن امکان راه اندازی سرو موتور را در چهار خروجی اول Y0..Y3  دارد با سرعت 200KHZ و در چهار خروجی بعدی سرعت پالس پایینتر است یعنی در خروجی های Y4…Y7 میزان خروجی پالس 20KHZ‌ است و بقیه خروجی ها معمولی است.

اگر ما بخواهیم در PLC FBS-24MCT2-AC از پورت های ارتباطی بیشتری استفاده کنیم باید از برد های افزاینده پورت RS-485 یا ETHERNET استفاده کنیم در ضمن باید یاداوری کنیم برق ورودی و اصلی این پی ال سی بصورت 220VAC باید باشد که به پایه L N متصل میشود.

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد PLC فتک FBS-24MCT2-AC استاندار است و 90×90×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X13‌ و در وسط چراغ های به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغ های YO تا Y9 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در پی ال سی فتکFBS-24MCT2- AC  چون خروجی ترانزیستوری است باید به مشترک ها منفی بدهیم که هم امکان گرفتن همان منفی را از خروجی ها داشته باشیم که با مثبت لود شود هم پالس را برقرار کنیم برای راه اندازی قطعاتی با دقت بالا، نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این پی ال سی سری FBS ، این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است .برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی FBS 24MCT2-AC و دیگر مدلها در این عکس توضیح داده شده است.

ساختار PLC فتک

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به کارایی و امکانات بالا و دارا بودن 24 ورودی و خروجی دیجیتال با سرعت شمارش و پالس بالا 200KHZ
 • داشتن 14 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های200KHZ , 20KHZ 5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت ترانزیستورهای خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه در پی ال سی FBS 24MCT2-AC
 • چراغ ورودی و خروجی بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های هرز شده اند
 • نداشتن پورت RS-485 بصورت فابریک که به نظرضعف می آید 

 

 

ساختمان PLC FATEK FBS-24MCT2-AC

ساختار داخلی PLC فتک FBS-24MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با ترانزیستورها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در مجموع باید گفت پی ال سی FBS-24MCT2-AC برای پروژه های سرعت بالا محور یعنی پروژه هایی که در آن قرار است سرو موتور یا استپر موتور راه اندازی شود و انکدر آن خوانده شود تا موقعیت آن مشخص شود بهترین گزینه است چون هم این کار را میتواند انجام دهد هم با اتصال به کارت های توسعه ورودی خروجی آنالوگ و کنترل دما و لودسل طیف گسترده تری از اتوماسیون را به نمایش بگذارد.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

14 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 24

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1 پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

4 عدد 200KHz و 4 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

4 عدد 200KHz و 4 عدد 20KHz و 2 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBS-24MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*