• دارای RTC
 • دارای 14 ورودی و 10 خروجی
 • دارای پورت ارتباطی RS232

7,000,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-24MCR2-AC

پی ال سی فتک FBS-24MCR2-AC از جمله یکی از پرمصرفترین کنترلر های شرکت فتک محسوب میشود. چهارده ورودی دیجیتال سرعت بالا و همچنین ده خروجی رله ایی با کیفیت این پی ال سی را در جایگاه مهمی قرار داده است.

پی ال سی FBS-24MCR2-AC همانطور که قبلا بیان شد 14 وردی دیجیتال دارد که چهار تای اول یعنی ورودی های X0…X3 با سرعت شمارش 200KHZ در جایگاه ورودی های سرعت بالا برای خواندن انکودر و خطکش های پالسی قرار گرفته اند و ۴ ورودی بعدی را شرکت فتک 20KHZ در نظر گرفته و به بقیه ورودی های دیجیتال امکان شمارش 5KHZ را داده است.

در خروجی این پی ال سی فتک بدلیل رله ایی بودن امکان دادن پالس وجود ندارد و فقط ما میتوانیم در مشترک خروجی های دیجیتال از ولتاژ های مختلف و از آنهایی که در تابلو مان وجود دارند استفاده کنیم. اگر ما بخواهیم در این مدل از پورت های ارتباطی بیشتری استفاده کنیم باید از برد های افزاینده پورت RS-485 یا ETHERNET استفاده کنیم در ضمن باید یاداوری کنیم برق ورودی و اصلی این پی ال سی بصورت 220VAC باید باشد که به پایه L N متصل میشود.

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به کارایی و امکانات بالا و دارا بودن 24 ورودی و خروجی دیجیتال
 • داشتن 14 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ 20KHZ 5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت رله های 2A خروجی در پی ال سی FBS 24MCR2-AC
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی این PLC بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال هایFBS 24MCR2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت   RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد PLC FATEK FBS-24MCR2-AC استاندار است و 90×90×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است.

 سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X13‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y9 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته درPLC FBS-24MCR2-AC  چون خروجی رله ایی است ما میتوانیم و این آزادی عمل را داریم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و از خروجی ها همان را بگیریم اما به همین دلیل امکان پالس دادن را نداریم و هیچ کدام از پی ال سی های رله ایی همانطور که از نامشان پیداست امکان پالس دادن را ندارند  .نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است.

برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی FBS-24MCR2-AC و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ساختمان PLC FATEK-FBS 24MCR2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS 24MCR2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

 کلام آخر اینکه در این PLC فتک پر مصرف و پرفروش است و در پروژه های کوچک احتیاج چندانی به اسپکشن های دیجیتال ندارد و در صورت لازم بودن ورودی و خروجی آنالوگ و لازم شدن کنترل روی دما یا لودسل میتوان از سمت راست کارت توسعه به آن اضافه کرد و برای پورت اضافه بهترین، راه کار اضافه کردن برد مربوطه روی پی ال سی است البته مسئله RTC و سرعت بالای ورودی ها برای فروش بالای این پی ال سی مزید علت شده است.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

14 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 24

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

4 عدد 200KHz و 4 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-24MCR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*