پی ال سی فتک FBs-20MCT2-AC

FBs-20MCT2-AC دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای R
 • دارای 12 ورودی و 8 خروجی
 • دارای پورت RS232
 • دارای خروجی ترانزستوری

5,940,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-20MCT2-AC

کنترلر FBS-20MCT2 از جمله یکی از پرکاربرترین کنترلر های شرکت فتک یا همان فکون محسوب میشود. هم ورودی و خروجی دیجیتال مناسب دارد و هم قابل گسترش از سمت راست میباشد و هم مزیت بزرگ RTC را در خود دارد.

پی ال سی فتک FBS-20MCT2-AC تعداد ۱۲ ورودی دیجیتال دارد که از این تعداد ورودی تعداد 4 ورودی مختص به خوانش سرعت بالا و شمارش سرعت بالا است مثل خواندن انکودر یا خط کش های پالسی و ۲ ورودی بعدی ، یعنی ورودی های X4 , X5 برای شمارش سرعت متوسط تا 20KHZ ‌طراحی شده اند و بقیه ورودی ها توانایی شمارش پالس تا 5KHZ ‌را دارند.

در خروجی پی ال سی FBS-20MCTT2 به دلیل مدل ترانزیستوری که دارد توانایی ایجاد پالس بالایی دارد و در این مدل در 4 خروجی سرعت بالا برای پالس و راه اندازی سرو موتور حدود 200KHZ پالس تولید میکند و در ۴ خروجی سرعت بالای دیگر برای راه اندازی استپر موتور در حدود 20KHZ پالس تولید میکند. اگر ما بخواهیم در این پی ال سی از پورت های ارتباطی بیشتری استفاده کنیم باید از برد های افزاینده پورت RS-485 یا ETHERNET استفاده کنیم در ضمن باید یاداوری کنیم برق ورودی و اصلی این پی ال سی بصورت 220VAC باید باشد که به پایه L N متصل میشود..

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به اینکه جزو پی ال سی های اقتصادی شرکت فتک محسوب نمیشود
 • داشتن 12 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های200KHZ , 20KHZ 5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت ترانزیستورهای خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری PLC FATEK-FBS 20MCT2-AC

اندازه و ابعاد پی ال سی FATEK-FBS 20MCT2-AC FBS-20MCT2-AC استاندار است و90×90×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود ودر دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف ، سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X11‌ و در وسط چراغهای به ترتیب POWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغ های YO تا Y7 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

 

 

البته در این پی ال سی فتک چون خروجی ترانزیستوری است مناسب برای پالس بالا گرفتن و راه اندازی سرو موتورمیباشد و اگر نمیخواهیم سرو موتور راه اندازی کنیم باید قوانین خروجی ترانزیستوری را رعایت کنیم و به مشترک ها ولتاژ منفی بدهیم و از خروجی ها منفی بگیریم.

 

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها درPLC FBS-20MCT2-AC  این است که به دو صورت   SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است .برای پورت RS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی  FBS  20MCT2-AC  و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

ساختار PLC فتک

 

ساختار PLC FATEK-FBS 20MCT2-AC

ساختار داخلی PLC فتک FBS-20MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با  ترانزیستور ها  و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد و آن مدار چراغها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

نتیجه گیری

اگر به دنبال خرید PLC فتک در مواردی که پروژه متوسطی در دست نداریم و ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال محدودی داریم و نمیخواهیم کنترل دما یا توزین داشته باشیم و مسئله RTC برای ما حیاتی است یکی از بهترین انتخاب های ما همین FBS 20MCT2-AC است به این دلیل که 20 عدد ورودی و خروجی دارد و برای پروژه های کوچک احتیاجی به کارت اسپکشن دیجیتال اضافه هم ندارد که البته میدانیم به  این مدل وصل نمیشود. البته با این پی ال سی میتوانیم سرو موتور را نیز راه اندازی کنیم.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

12 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

8 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 20

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

4 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

شرکت سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBs-20MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*