• دارای RTC
 • دارای 12 ورودی و 8 خروجی
 • دارای پورت RS232
 • ولتاژ 220 ولت

5,600,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-20MCR2-AC

کنترلر FBS-20MCR2-AC از جمله یکی از پرکاربرترین کنترلرهای شرکت فتک یا همان فکون محسوب میشود. هم ورودی و خروجی دیجیتال مناسب دارد و هم قابل گسترش از سمت راست میباشد و هم مزیت بزرگ RTC را در خود دارد.

پی ال سی فتک  FBS-20MCR2-ACتعداد ۱۲ ورودی دیجیتال دارد که از این تعداد ورودی تعداد 4 ورودی مختص به خوانش سرعت بالا و شمارش سرعت بالا است مثل خواندن انکودر یا خط کش های پالسی و ۲ ورودی بعدی ، یعنی ورودی های X4 , X5 برای شمارش سرعت متوسط تا 20KHZ طراحی شده اند و بقیه ورودی ها توانایی شمارش پالس تا 5KHZ ‌را دارند.

در خروجی پی ال سی FBS-20MCR2-AC بدلیل رله ایی بودن امکان دادن پالس وجود ندارد و فقط ما میتوانیم در مشترک خروجی های دیجیتال از ولتاژ های مختلف و از آنهایی که در تابلومان وجود دارند استفاده کنیم.اگر ما بخواهیم در این PLC از پورت های ارتباطی بیشتری استفاده کنیم باید از بردهای افزاینده پورت RS-485 یا ETHERNET استفاده کنیم در ضمن باید یاد آوری کنیم برق ورودی و اصلی این پی ال سی بصورت 220VAC باید باشد که به پایه L N متصل میشود.

 

مزیت

 • قیمت مناسب FBS-20MCR2-ACبا توجه به اینکه جزو پی ال سی های اقتصادی شرکت فتک محسوب نمیشود
 • داشتن 12 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های200KHZ , 20KHZ 5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت رله های خروجی در پی ال سی FBS  20MCR2-AC
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی رویFBS-20MCR2-AC  بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های FBS-20MCR2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری 

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-20MCR2-AC استاندار است و 90×90×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود ودر دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X11‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y7 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در PLC FATEK FBS-20MCR2-AC چون خروجی رله ایی است ما میتوانیم و این آزادی عمل را داریم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و از خروجی ها همان را بگیریم اما به همین دلیل امکان پالس دادن را نداریم و هیچ کدام از پی ال سی های رله ایی همانطور که از نامشان پیداست امکان پالس دادن را ندارند.

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این پی ال سی فتک این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است. برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد PLC فتک FBS-20MCR2-AC و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

ساختاز پی ال سی فتک

 

ساختمان PLC FATEK-FBS 20MCR2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS-20MCR2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد  و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

اگر به دنبال خرید پی ال سی فتک در مواردی که پروژه متوسطی در دست نداریم و ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال محدودی داریم و نمیخواهیم کنترل دما یا توزین داشته باشیم و مسئله RTC برای ما حیاتی است یکی از بهترین انتخاب های ما همین FBS 20MCR2-AC است  به این دلیل که 20 عدد ورودی و خروجی دارد و برای پروژه های کوچک احتیاجی به کارت اسپکشن دیجیتال اضافه هم ندارد که البته میدانیم به  مدل وصل نمیشود.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

12 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

8 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 20

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

4 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

RTC

فتک

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-20MCR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*