• پردازنده اصلی
 • 8 ورودی و 6 خروجی(ترانزیستور) دیجیتال
 • تغذیه 220VAC
 • غیر قابل گسترش I/O
 • امکان گسترش

4,860,000 تومان

مقایسه

PLC FATEK FBS-14MCT2- AC

پی ال سی فتک FBS-14MCT2-AC جزو پی ال سی های با کیفیت و با امکانات شرکت فتک محسوب میشود و با سری MA که اقتصادی است متفاوت است. این پی ال سی فتک دارای مجموع ۱۴ ورودی و خروجی دیجیتال است که از این تعداد 8 ورودی سرعت بالا دارد که سرعتشان به ترتیب X0. X1 ،200KHZ است و در ۲ ورودی بعدی 20KHZ است و در4 ورودی آخر 5KHZ میباشد و همچنین این پی ال سی 6 خروجی ترانزیستوری دارد که برای راه اندازی مجبوریم به مشترک های خروجی ولتاژ منفی بدهیم و از خروجی ها نیز منفی بگیریم و آن را مثبت رله لود کنیم و به این شکل راه اندازی کنیم.

PLC فتک FBS-10MCT2-AC از کنار به هیچکدام از ماژول ها متصل نمیشود نه ماژول آنالوگ و نه دما و توزین حتی ماژول کناری برای افزایش پورت را نیز نمیتوان به آن متصل کرد. تنها مسیر اضافه کردن ماژول به این پی ال سی از راه برد رویه پی ال سی میباشد همچنین این سری یعنی سری MC تفاوت بزرگی در اتصال پورت ها با سری MA دارد و آن هم این است که در سریMC  میتوانیم تعداد پورت ها را تا PORT4 افزایش دهیم و این برای سری MA ‌امکان پذیر نیست.

یکی دیگر از مزیت های این پی ال سی داشتن DATE و ساعت داخلی است که بسیار به برنامه نویسی برای پروژه های ساعت و روز محور کمک میکند.نوع ترمینال بکار رفته در  FBS-14MCT2-AC، 7.62mm fixed terminal block است که بسیار با کیفیت است.

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به اینکه جزو پی ال سی های با کیفیت شرکت دلتا محسوب میشود
 • داشتن 8 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ , 20KHZ , 5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت ترانزیستورهای خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی رویاین مدل بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد این پی ال سی ، 80 ×60×90 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X7‌ و در وسط چراغ های به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y5 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در پی ال سی فتک FBS-14MCR2- AC چون خروجی ترانزیستوری است فقط میتوانیم به مشترک ها منفی بدهیم و از خروجی ها منفی بگیریم. نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در PLC FBS-14MCR2-AC این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است.

برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ابعاد پی ال سی فتک

 

ساختمان PLC FATEK FBS-14MCT2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS-14MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با ترانزیستور ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در مواردی که پروژه بزرگی در دست نداریم و ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال محدودی داریم و نمیخواهیم کنترل دما یا توزین داشته باشیم و مسئله RTC برای ما حیاتی است و شاید باید موتور با دقت بالایی چون سرو را هم کنترل بکنیم یکی از بهترین انتخاب های ما همین FBS 14MCT2-AC است به این دلیل که ۱۴ عدد ورودی و خروجی دارد و برای پروژه های کوچک احتیاجی به کارت اسپکشن دیجیتال اضافه هم ندارد که البته میدانیم به این مدل وصل نمیشود.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

8 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

6 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 14

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

2 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 4 عدد 5KHz

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

2 عدد 200KHz و 4 عدد 20KHz

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

ندارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-14MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*