پی ال سی فتکFBS-10MCT2-AC

FBS-10MCT2 دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای 6 ورودی و 4 خروجی
 • نوع خروجی ترانزیستوری

4,500,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-10MCT2-AC

پی ال سی فتک FBS-10MCT2-AC دیگر جزو پی ال سی های اقتصادی شرکت فتک محسوب نمیشود. این پی ال سی فتک دارای مجموع ۱۰ ورودی و خروجی آنالوگ است که از این تعداد ۶ ورودی سرعت بالا دارد که سرعتشان به ترتیب X0. X1 ،200KHZ است و در ۲ ورودی بعدی 20KHZ است و در ۲ ورودی آخر 5KHZ میباشد و همچنین این پی ال سی ۴ خروجی ترانزیستوری دارد که به این دلیل باید به مشترک ها یعنی C0 ،C2 ، -24VDC‌ وصل شود.

PLC فتک FBS-10MCT2-AC از کنار به هیچکدام از ماژول ها متصل نمیشود نه ماژول آنالوگ و نه دما و توزین حتی ماژول کناری برای افزایش پورت را نیز نمیتوان به این پی ال سی متصل کرد.

تنها راه اضافه کردن ماژول به این پی ال سی از راه برد رویه پی ال سی میباشد همچنین این سری یعنی سری MC تفاوت بزرگی در اتصال پورت ها با سری MA دارد و آن هم این است که در سریMC  میتوانیم تعداد پورت ها را تا PORT4 افزایش دهیم و این برای سری MA ‌امکان پذیر نیست.

یکی دیگر از مزیت های پی ال سی FBS-10MCT2-AC داشتن DATE و ساعت داخلیRTC  است که بسیار به برنامه نویسی برای پروژه های ساعت و روز محور کمک میکند. نوع ترمینال بکار رفته ، 7.62mm fixed terminal block است که بسیار با کیفیت است. مهمترین مزیت این PLC داشتن دو خروجی سرعت بالا Pulse Y0.Y1 با سرعت 200KHZ و دو خروجی دیگر سرعت متوسط Y2.Y3 با سرعت 20KHZ است.

پی ال سی فتک FBS-10MCT2

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به قابلیت های بالایی که دارد
 • داشتن 6 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ  20KHZ  5KHZ
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت ترانزیستورهای خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی این مدل بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف تا PORT4
 • دارا بودن خروجی سرعت بالا Pulse برای کنترل موتور سرو یا استپر موتور

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال هایFBS 10MCT2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت RS-485 بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد این PLC فتک استاندار است و 80×60×90 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X5‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغ های YO تا Y3 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در پی ال سی FBS-10MCT2-AC چون خروجی ترانزیستوری است باید به مشترک ها منفی بدهیم و از خروجی ها منفی بگیریم. نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این است که به دو صورت  SINK/SOURCEکنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است .برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است.

ساختار PLC فتک

 

بهترین پی ال سی برای کنترل سرو موتور و استپر موتور در صورتی که نخواهیم ورودی و خروجی آنالوگ داشته باشیم یا نخواهیم دما و وزن را کنترل کنیم و تعداد زیاد ورودی و خروجی دیجیتال را هم نیاز نداشته باشیم و یا شاید مسئله RTC برای ما حائز اهمیت باشد چاره ایی جز استفاده از PLC FBS-10MCT نداریم.

 

ساختمان PLC FATEK FBS 10MCT2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS-10MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه این ها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در مواردی که پروژه بزرگی در دست نداریم و ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال محدودی داریم و نمیخواهیم کنترل دما یا توزین داشته باشیم و مسئله RTC برای ما حیاتی است  یکی از بهترین انتخاب های ما همین PLC سری FBS فتک است.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

6 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

4 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 10

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

2 عدد 20KHz و 2 عدد 200KHz و 2 عدد 5KHz

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

2 عدد 200KHz

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

ندارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتکFBS-10MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*