پی ال سی فتک FBS-10MCR2-AC

FBS-10MCR2-AC دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
  • خروجی دیجیتال PLC: رله
  • ولتاژ 220 ولت
  • دارای 6 ورودی و 4 خروجی دیجیتال

4,320,000 تومان

مقایسه

بررسی اجمالی PLC FATEK FBS-10MCR2-AC

پی ال سی فتک FBS-10MCR2 دیگر جزو پی ال سی های اقتصادی شرکت فتک محسوب نمیشود. این پی ال سی فتک دارای مجموع ۱۰ ورودی و خروجی دیجیتال است که از این تعداد ۶ ورودی سرعت بالا دارد که سرعتشان به ترتیب X0. X1 ،200KHZ است و در ۲ ورودی بعدی 20KHZ است و در ۲ ورودی آخر 5KHZ میباشد و همچنین این پی ال سی ۴ خروجی رله ایی با رله 2A دارد که میتوان با هر ولتاژی که میخواهیم خروجی بگیریم که این موضوع هم از مزایا محسوب میشود.

PLC فتک FBS-10MCR2-AC از کنار به هیچکدام از ماژول ها متصل نمیشود نه ماژول آنالوگ و نه دما و توزین حتی ماژول کناری برای افزایش پورت را نیز نمیتوان به این پی ال سی متصل کرد.

تنها راه اضافه کردن ماژول به این پی ال سی از راه برد رویه پی ال سی میباشد همچنین این سری یعنی سری MC تفاوت بزرگی در اتصال پورت ها با سری MA دارد و آن هم این است که در سریMC  میتوانیم تعداد پورت ها را تا PORT4 افزایش دهیم و این برای سری MA امکان پذیر نیست. یکی دیگر از مزیت های FBS 10MCR2-AC داشتن DATE و ساعت داخلی است که بسیار به برنامه نویسی برای پروژه های ساعت و روز محور کمک میکند. نوع ترمینال بکار رفته ،  7.62mm fixed terminal block است که بسیار با کیفیت است.

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-10MCR2-AC استاندار است و 80×60×90 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار سمت راست آن مشاهده میشود. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X5‌ و در وسط چراغ های به ترتیب POWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y3 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در این پی ال سی سری FBS فتک چون خروجی رله است میتوانیم به مشترک ها هر ولتاژی را که میخواهیم بدهیم و در خروجی ها بگیریم. نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این مدل که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است.

برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است.

درباره ابعاد این PLC و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ساختار PLC FBS

 

ساختمان PLC FATEK-FBS 10MCR2-AC

ساختار داخلی پی ال سی fbs-10mcr2-ac همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی آن مدار چراغها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در مواردی که پروژه بزرگی در دست نداریم و ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال محدودی داریم و نمیخواهیم کنترل دما یا توزین داشته باشیم و مسئله RTC برای ما حیاتی است  یکی از بهترین انتخاب های ما همین FBS 10MCR2-AC است.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

6 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

4 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 10

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

2 عدد 20KHz و 2 عدد 5KHz و 2 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

ندارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

شرکت سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBS-10MCR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*