• نوع خروجی رله
 • دارای 20 ورودی و 12 خروجی دیجیتال
 • دارای ظرفیت I/O 32

6,100,000 تومان

مقایسه

پی ال سی  فتک مدل FBS-32MBR2-AC

PLC فتک مدل FBS-32MBR2-AC  یکی از پی ال سی های تیپ MB (تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs) می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه اتوماسیون کاران فعال در صنعت قرار بگیرد.

مدل PLC FBS-32MBR2-AC در واقع همان مدل PLC FBS-32MAR2-AC می باشد.

برای پروژه های متوسط از انتخاب های خوب ما مدل fbs 32mbr2-ac‌ است بدلیل تعداد ورودی ها و خروجی ها که بسیار تعداد مناسبی برای پروژه های متوسط دارند، در این پی ال سی فتک ،‌ ۲۰ عدد ورودی دیجیتال موجود است و ۱۲ عدد خروجی رله ایی دارد، که ورودی ها، 8 ورودی اول یعنی  X0…..X7  بصورت سرعت بالا تعبیه شده یعنی سرعت این ۸ ورودی دیجیتال 20KHZ است یعنی اگر ما بخواهیم از سنسورهای سرعت بالا همانند انکودر یا خطکش های پالسی استفاده کنیم و از آن لوازم دقیق، مکان یابی پروژه را انجام دهیم ، باید آنها را به همین ۸ ورودی وصل کنیم و 8 ورودی دیگر از ورودی های X8…..X15 که این ورودی ها سرعت 2KHZ را ساپورت میکنند و ۴ ورودی آخر که کاملا معمولی هستند.

خروجی های پی ال سی fbs 32mbr2-ac از ۱۲ خروجی با رله های بسیار با کیفیت 2A تشکیل شده اند، از سمت راست به ماژول های گسترش ورودی و خروجی آنالوگ و همچنین کنترل دما و لودسل های توزین متصل میشوند. ولی از سمت چپ به ماژول های پورت های ارتباطی وصل نمیشوند و اگر در PLC فتک FBS-32MBR2-AC میخواهیم پورت استاندارد اضافه نصب کنیم باید از پورت هایRS-485 ، RS-232 ، ETHERNET روی برد استفاده کنیم.

 

مزیت

 • قیمت مناسب ‌به توجه به ۳۲ عدد ورودی و خروجی و امتیازات دیگر
 • داشتن ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER
 • در دسترس بودن کاتالوگ تنظیمات فارسی ساده و روان
 • بالا بودن کیفیت رله های خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی FBS 32MBR2-AC بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال هرز شده اند
 • طنداشتن پورت RS-485 بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری PLC FATEK-FBS 32MBR2-AC

اندازه و ابعاد PLC فتک FBS-32MBR2-AC استاندار است و 80×130×90 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی وسط آن مشاهده میشود. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X5‌ و در وسط چراغهای به ترتیب POWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغ های YO تا Y3 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

 البته در پی ال سی  FBS-32MBR2-ACچون خروجی رله است میتوانیم به مشترک ها هر ولتاژی را که میخواهیم بدهیم و در خروجی ها بگیریم. نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این PLC است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است.

برای پورت RS-232 روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی FBS  32MAR2-AC و دیگر مدلها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ساختار PLC فتک سری FBS

 

ساختار داخلی پی ال سیFBS-32MBR2-AC  همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

پی ال سی فتک 32mbr2-ac از مدل های بسیار پرکاربرد است بدلیل اندازه متوسط در ورودی و خروجی و همچنین ابعاد و .... یعنی جزو پی ال سی های متوسط سری FBS است که این مدل را بسیار پر فروش کرده و چون به ماژول های گسترش آنالوگ و دما و توزین و... متصل میشود بدرد اکثر پروژه های متوسط نیزمیخورد ب هرحال مدلFBS 32MBR2-AC  بسیار مورد توجه عزیزان قرار گرفته است. در ضمن این پی ال سی اولین تعداد ورودی و خروجی بعد از تعداد 24 است که در سری B1 تولید نشده و به همین دلیل رقیبی در سری B1 ندارد.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

100-240V AC

تعداد ورودی دیجیتال

20 ورودی

تعداد خروجی دیجیتال

12 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 32

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (قابل گسترش 2پورت(Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (قابل گسترش 2پورت(Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

8 عدد 20KHz و 8 عدد 5KHz و 4عدد فرکانس پایین

RTC

ندارد (سفارشی می باشد)

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

ندارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-32MBR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*