• خروجی دیجیتال PLC: رله
 • ولتاژ 220 ولت
 • دارای 14 ورودی و 10 خروجی دیجیتال

4,860,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS 24MAR2-AC

PLC فتک FBS-24MAR2-AC یکی از پی ال سی های تیپ MA (تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه اتوماسیون کاران فعال در صنعت قرار بگیرد.

در سری FBS در پی ال سی فتک بعضی از مدل ها پرفروش تر هستند یکی از این پر فروش ها قطعا FBS 24MAR2-AC است به دلایلی که مهمترین این دلایل تعداد پر کاربرد ورودی و خروجی دیجیتال است.

تعداد ۱۴ ورودی و ۱۰ خروجی بهترین تعداد ورودی و خروجی ممکن برای پروژه های کوچک است وهمچنین یک مدل اقتصادی و ارزان نیز محسوب میشود PLC فتک FBS-24MAR2-AC از سمت راست ماژول های گسترش دیجیتال و آنالوگ نصب میشود اما از سمت چپ که ماژول گسترش پورت های ارتباطی نصب نمیشود.

 

در مدل FBS 24MAR2-AC ورودی ها نیز بصورت سورس و سینک کنترل میشود و این یک مزیت بزرگ است که بتوان انواع سنسورها را به آن نصب کرد، البته اشاره به این نکته ضروری است که بگوییم RTC یا زمان دار کردن پی ال سی بصورت سفارشی است. نکته دیگر اینکه در خروجی های این PLC رله های بسیار با کیفیت2A  کار شده که خرابی را به حداقل میرساند. همانگونه که از نام FBS 24MAR2-AC مشخص است برق ورودی باید 220VAC باشد و به پایه ترمینالL – N  متصل شود.

 

مزیت

 • قیمت مناسب به نسبت کارایی و امکانات و کیفیتی که دارد
 • همسان بودن محیط برنامه نویسیFBS  با B1
 • در دسترس بودن کاتالوگ تنظیمات فارسی ساده و روان
 • استفاده رله های بسیار با کیفیت ۲ آمپر
 • کارایی وتوانایی بسیار بالا نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن به همه HMI های معتبر در دنیا مثل DELTA ، SCHNEIDER ، SIEMENS  و ...
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی FBS 24MAR2-AC بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • وصل شدن کارت های توسعه آنالوگ و دیجیتال به حالت های برد و ماژول

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال هرز شده اند
 • نداشتن پورت RS-485 بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-24MAR2-AC استاندار است و 90×90×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی کنار آن در سمت راست مشاهده میشود. سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X13‌ و در وسط چراغ های به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y9 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

 البته در این PLC فتک سری FBS چون خروجی رله است میتوانیم به مشترک ها هر ولتاژی را که میخواهیم بدهیم و در خروجی ها بگیریم. نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در24mar2-ac  این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است، برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است.

 

ساختمان PLC FATEK-FBS 24MAR2-AC

ساختار داخلی پی ال سیFBS 24MAR2-AC  همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

واقعا همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از پر فروش ترین حالت های ورودی و خروجی برای مدل FBS 24MAR2-AC است به همین دلیل و اینکه از سمت راست ماژول های گسترش آنالوگ و دیجیتال و دما و از رو برد گسترش آنالوگ به آن وصل میشود بدون هیچ شک و شبهه ایی یکی از بهترین گزینه های خرید PLC است پس برای پروژه های کوچک میتوانیم روی این مدل حساب ویژه ایی باز کنیم.

 


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

14 ورودی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 24

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (قابل گسترش 2پورت (Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (قابل گسترش 2پورت (Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

8 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

RTC

ندارد (سفارشی می باشد)

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

ندارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-24MAR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*