• نوع خروجی PLC: رله
  • ولتاژ 220
  • دارای 12 ورودی و 8 خروجی دیجیتال

4,500,000 تومان

مقایسه

PLC فتک مدل FBS-20MAR2-AC

PLC فتک مدل FBS-20MAR2-AC یکی از پی ال سی های تیپ MA (تیپ اقتصادی پی ال سی های فتک سری FBs)می باشد که قابلیت گسترش از  چپ را ندارد و در موارد بسیاری می تواند مورد توجه اتوماسیون کاران فعال در صنعت قرار بگیرد.

  • واحد اصلی(Main Unit)
  • مدل اقتصادی
  • خروجی رله
  • امکان تعیین وضعیت SINK/SOURCE بودن ورودیها
  • خروجی 24VDC-400MA  جهت تغذیه ورودی ها، HMI و...
  • غیرقابل گسترش از سمت راست (I/Oدیجیتال و آنالوگ)
  • غیرقابل گسترش از سمت چپ (ماژولهای ارتباطی)
  • ساعت و تاریخ داخلی(RTC) در صورت سفارش

 

بررسی اجمالی  FATEK FBS

با بررسی اجمالی PLC فتک FBS میتوان به این نتیجه رسید که یکی از بهترینPLC  ها برای انجام پرژه های متوسط است قیمت تقریبا مناسب همراه با طول عمر بالا و همچنین نرم افزار بسیار کارامد و را میتوان نقطه قوت این PLC نامید و همچنین کارامدی ماژول های این سری از محصولات PLC فتک بسیار حائز اهمیت است.

یکی از مهمترین مزیت ها FATEK FBS این است که برای تعداد بسیار کم ورودی و خروجی انالوگ و با دقت کمتر ماژول هایی وجود دارد که روی خود MAIN PLC FATEK FBS نصب میشود و به نسبت ماژولهای بزرگ نصب شونده به کنار PLC بسیار ارزانتر است.

در مورد نقطه ضعف این پی ال سی باید بگوییم واقعا یا نقطه ضعف ندارد یا اگر دارد بسیار کم است اما نقطه ضعفی که قابل گفتن باشد و با اهمیت باشد تنها میتوان رله خروجی را مطرح کرد که در مقایسه با کیفیت بالای FATEK FBS این رله های تقریبا میتوان گفت کم کیفیت مقداری روی FATEK FBS تاثیر منفی گذاشته است.

 

تقریبا همه وردی ها و خروجی های ممکن به FATEK FBS PLC متصل میشود مثل اینورتر-کارت پروپرشنال - خطکش اهمی- انکودر- لودسل و......

 

شکل ظاهری PLC FATEK FBS

شکل ظاهری FATEK FBS تقریبا ساده و در عین حال زیباست. بدنه مشکی و ترمینال ها که فلزی و یک تکه هستند و همچنین قاب شیشه ای روی ترمینال ها و جای سوکت پورت و جای کنار نصب ماژول ها همه اینها همه و همه به نظر در جای خود یا بهتر بگوییم در بهترین جای ممکن قرار گرفتند.

در ضمن مثل تقریبا همه مدل های پی ال سی های تایوانی یا بهتر بگوییم شرقی و اسیایی ورودی ها در بالا و خروجی ها در پایین است و دقیقا عکس پی ال سی مشهوری مثل زیمنس است ولی در هر صورت این خاصیت در تمام PLC های شرقی یکسان است. یکی از نقاط ضعف در ظاهر این PLC  قاب شیشه ایی که البته پلاستیک شفاف است روی ترمینال های PLC است که پس از مدتی خاصیت خود را از دست میدهد و مقداری خم میشود و جای خود خارج و با کوچکترین تکان میافتد.

 

مشخصات انواع مدلهای نوع پایه FBs-xxMA

مشخصات انواع مدلهای نوع پایه FBs-xxMA

 

ساختمان PLC FATEK FBS

ساختمان این PLC به این شکل است که در کف منبع تغذیه ای وجود دارد که برق را از 220 AC به ولتاژ های مورد نیاز تبدیل میکند در روی این منبع تغذیه قسمت مغزPLC  یا همان CPU وجود دارد و کنار ان در قسمت پایین رله های خروجی و روی انها کیت LED که نمانگر ورودی و خروجی است مستقر شده. همچنین در قسمت پایین سمت راست روی قاب مدل این PLC نوشته شده بطور مثال نام FBS-20MAR2-AC نوشته شده است و در قسمت ابی ان چراغ های ورودی و خروجی قرار دارد.

 

پی ال سی فتک

 

سخن آخر درباره PLC FATEK FBS

سخن اخر این است که در پروژه های متوسط میتوان از این نوع محصول شرکت فتک یا همان فکون استفاده کرد ولی اگر مسائل مالی بسیار دارای اولویت است یا پروژه کوچکتراست میتوان از PLC FATEK B1 استفاده کرد که ارزانتر است بهرحال میتوان با قاطعیت گفت پرفروش ترین PLC در بازار بدون شک PLC FATEK FBS  میباشد.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی آنالوگ

فاقد ورودی آنالوگ

تعداد خروجی آنالوگ

فاقد خروجی آنالوگ

تعداد ورودی دیجیتال

12 ورودی

تعداد خروجی دیجیتال

8 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 20

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد - قابل گسترش 2پورت (Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد - قابل گسترش 2پورت (Port1~2, RS485 / RS232 / Ethernet)

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

6 عدد 20KHz و 6 عدد 5KHz

RTC

ندارد (سفارشی می باشد)

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

ندارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-20MAR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*