پی ال سی فتک FBS-60MCR2-AC

FBS-60MCR2-AC دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای پورت RS232
 • دارای RTC
 • دارای 36 ورودی و 24 خروجی دیجیتال

10,800,000 تومان

مقایسه

PLC فتک FBS-60MCR2-AC

پی ال سی فتک FBS-60MCR2-AC بزرگترین مدل در سری MC است یعنی هم بیشترین ورودی و خروجی دیجیتال را دارد هم اندازه بزرگتراز بقیه مدل های این سری است، این PLC فتک دارای 36 ورودی دیجیتال با سرعت های شمارش مختلف است که در 8 ورودی اول یعنی از X0 تا X7 سرعت 200KHZ است و در بقیه ورودی ها از  X8‌الیX15  سرعت 5KHZ است و بقیه ورودی ها تا آخر یعنی تا X35 توانایی شمارش سرعت بالا را ندارند.

در پی ال سی FBS-60MCR2-AC چون خروجی رله ایی است امکان فرستادن پالس سرعت بالا وجود ندارد و همان خروجی معمولی است که میتوانیم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و همان ولتاژ را از خروجی ها یعنی از Y0 الی  Y23‌بگیریم برای راه اندازی کنتاکتورها یا شیرها برقی یا رله های خروجی بیرونی است.

مزیت بزرگ PLC فتک FBS-60MCR2-AC در داشتن توانایی RTC است که با این امکان سیستم، توانایی اداره خود در زمان یا تاریخ های پیش بینی شده را دارا است. این PLC ترمینال7.62mm terminal block  قابل جدا شدن را دارا است که بسیار کمک میکند در موقع تعمیر یا هرچیز دیگر بتوانیم بدون قطع اتصال ها پی ال سی را از تابلو باز کنیم و همچنین PLC FBS-60MCR2-AC از سمت راست و چپ به ترتیب به ماژول های آنالوگ و پورت های استاندارد متصل میشود و در روی خودش بصورت فابریک یک پورتRS-232  با MINI 4PIN قرار گرفته است.

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به اینکه امکانات بالایی دارد
 • داشتن 36 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ  5KHZ ومعمولی
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت رله های 2A خروجی در پی ال سی FBS 60MCR2-AC
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی رویFBS  60MCR2-AC  بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های FBS 60MCR2-AC هرز شده اند
 • ۲- نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری 

اندازه و ابعاد این پی ال سی فتک استاندار است و 90×175×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی در وسط متمایل به چپ  آن مشاهده میشود که تمام چراغ ها و اطلاعات در آن قرارگرفته  و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است.

۳ ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X36‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y23 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در PLC فتک FBS-60MCR2-AC چون خروجی رله ایی است ما میتوانیم و این آزادی عمل را داریم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و از خروجی ها همان را بگیریم اما به همین دلیل امکان پالس دادن را نداریم و هیچ کدام از پی ال سی های رله ایی همانطور که از نامشان پیداست امکان پالس دادن را ندارند.

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در PLC FATEK FBS-60MCR2-AC این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است .برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد این مدل و دیگر مدل ها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ابعاد پی ال سی فتک

 

ساختمان

ساختار داخلی پی ال سی FBS-60MCR2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد و آن مدار چراغها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

نتیجه گیری

در تمام سری پی ال سی های شرکت فتک چه سری MA  چه سری MC بیشترین ورودی و خروجی 60 عدد است و مدل FBS-60MCR2-AC بیشترین ورودی و خروجی را در این سری دارا است.

در ضمن به تمام ماژول های توسعه آنالوگ و دما و توزین متصل میشود و از سمت چپ نیز تا PORT4  میتوانیم پورت اتصال اضافه کنیم پس نتیجه میگیریم برای پروژه های بزرگی که میخواهیم از سری پی ال سی های MC استفاده کنیم بهترین انتخاب ما همین FBS 60MCR2-AC میباشد.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

36 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

24 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 60

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

8 عدد 200KHz و 8 عدد 5KHz و 20 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBS-60MCR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*