PLC فتک FBS-40MCT2-AC

FBS-40MCT2-AC دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
  • خروجی دیجیتال PLC: ترانزیستور
  • ولتاژ 220
  • ولت دارای 24 ورودی و 16 خروجی دیجیتال

9,000,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-40MCT2-AC

میتوان به جرات  گفت این مدل پی ال سی فتک فرق چندانی با مشابه خود پی ال سی فتک FBS-32MCT2-AC ندارد و فرق عمده بین آنها به لحاظ تعداد ورودی و خروجی دیجیتال است. بهرحال PLC FBS-40MCT2-AC در مجموع دارای 24 ورودی دیجیتال است که از این تعداد ، 6 ورودی مربروط به HIGH SPEED COUNTER است یعنی شمارنده سرعت بالا که در حدود 200KHZ سرعت شمارش این 6 ورودی دیجیتال از  X0…X5‌است و د دو تای بعدی یعنی ورودی های X6.X7 سرعت شمارش به 20KHZ تقلیل پیدا میکند و بعد از اینها در ۸ ورودی دیگر از ورودی های X8….X15 سرعت شمارنده 5KHZ است و بقیه ورودی ها که ورودی های X16…...X23 است کاملا معمولی هستند و توانایی شمارش سرعت بالا را ندارند.

در16 خروجی پی ال سی فتک FBS-40MCT2-AC بدلیل ترانزیستوری بودن میتوان پالس سرعت بالا را نیز اعمال کرد مثلا در ۶ خروجی اول از Y0…Y5 میتوان پالس با سرعت 200KHZ ‌اعمال کرد برای راه اندازی سرو موتور و ... و در ۲ خروجی دیجیتال بعدی یعنی در Y6 Y7 سرعت پالس خروجی 20KHZ است که از ۶ نقطه خروجی اول کمتر است و دقت کمتری در راه اندازی ایجاد میکند و در 8 خروجی پایانی از Y8 تا Y15 امکان پالس سرعت بالا عملا وجود ندارد. مزیت دیگر این مدل در این است که بصورت کارت توسعه از سمت راست امکان اضافه شدن ورودی و خروجی آنالوگ و کنترل سنسورهای دما و وزن وجود دارد و برای اضافه شدن پورت های دیگر غیر RS-232 که بصورت MINI 4PIN روی خود FBS-40MCT2-AC قرار گرفته باید از ماژول های توسعه پورت های استاندارد که از سمت چپ اضافه میشوند یا از برد های اضافه شونده روی پی ال سی استفاده بکنیم.

 

 

شکل ظاهری PLC FATEK FBS-40MCT2-AC

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-40MCT2-AC استاندار است و 90×130×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی در وسط آن مشاهده میشود که تمام چراغ ها و اطلاعات در آن قرارگرفته  و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف سات.

۳ ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X23‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y15 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند . البته در پی ال سی فتک FBS 40MCT2-AC دلیل ترانزیستوری بودن امکان خروجی پالس سرعت بالا وجود دارد و در شش خروجی اول این پالس به بیشترین اندازه خود یعنی 200KHZ میرسد که البته در خروجی های بعدی این سرعت تا 20KHZ کاهش پیدا میکند.

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این PLC FATEK است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است. برای پورت RS-232 روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی FBS 40MCT2-AC و دیگر مدلها در این عکس توضیح داده شده است.

 

ساختار پی ال سی فتک

 

ساختمان پی ال سی فتک FBS-40MCT2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS-40MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با ترانزیستورهای اعمال پالس سرعت بالا  و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد  و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

مجموعا باید گفت این PLC یعنی مدل FBS 40MCT2-AC از ان رنج پی ال سی هایی است که با توجه به امکاناتی که دارد و تعداد قابل قبول ورودی و خروجی دیجیتالی که دارد و همچنین دارا بودن RTC ‌که برای بعضی از پروژه ها که باید تاریخ داخلی داشته باشد و این موضوع حیاتی است برای آنها واضافه شدن کارتهای توسعه آنالوگ از سمت راست و کارت های توسعه پورت از سمت چپ و برد های رویه پی ال سی و همچنین داشتن ورودی هایی که میتواند کانتر هایی با سرعت 200KHZ را بخواند و خروجی های دیجیتالی که میتواند سرعت پالسی تا 200KHZ را ایجاد کند ، همه وهمه امکانات دیگر در صدر فروش سری FBS MC قرار میگیرد.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

24 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

16 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 40

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 8 عدد 5KHz و 8 عدد فرکانس پایین

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 8 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-40MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*