پی ال سی فتک FBS-32MCT2-AC

FBS-32MCT2-AC دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای RTC
 • دارای 20 ورودی و 12 خروجی ترانزیستوری
 • دارای پورت ارتباطی RS232

8,460,000 تومان

مقایسه

PLC فتک FBS-32MCT2-AC

میتوان گفت این پی ال سی فتک به لحاظ تعداد ورودی و خروجی دیجیتال در تمام رنج های پی ال سی سری MC در نقطه وسط قرار دارند یعنی ورودی و خروجی دیجیتال FBS-32MCT2-AC نه کم است نه زیاد است.

بهرحال PLC FBS-32MCT2-AC در مجموع دارای ۲۰ ورودی دیجیتال است که از این تعداد ، 6 ورودی مربروط به HIGH SPEED COUNTER است یعنی شمارنده سرعت بالا که در حدود 200KHZ سرعت شمارش این 6 ورودی دیجیتال از X0…X5‌است و د دوتای بعدی یعنی ورودی های X6.X7 سرعت شمارش به 20KHZ تقلیل پیدا میکند و بعد از اینها در ۸ ورودی دیگر از ورودی های X8….X15 سرعت شمارنده 5KHZ است و بقیه ورودی ها که ورودی های X16.X17.X18.X19 است کاملا معمولی هستند و توانایی شمارش سرعت بالا را ندارند.

در12 خروجی این پی ال سی شش خروجی اول یعنی خروجی های دیجیتال Y0…Y5 توانایی ارائه 200KHZ پالس برای راه اندازی سرو موتور یا سایر عملگرا های دقیق را دارد و در ۲ خروجی بعدی  سرعت پالس خروجی به 20KHZ کاهش پیدا میکند و در چهار خروجی انتهایی ، خروجی ها معمولی است و توانایی ارائه پالس سرعت بالا را ندارد.

مزیت دیگر پی ال سی فتک FBS-32MCT2-AC در این است که بصورت کارت توسعه از سمت راست امکان اضافه شدن ورودی و خروجی آنالوگ و کنترل سنسورهای دما و وزن وجود دارد و برای اضافه شدن پورت های دیگر غیر RS-232 که بصورت MINI 4PIN روی خود  قرار گرفته باید از برد پورت استفاده بکنیم.

 

مزیت

 • قیمت مناسب  ‌با مزیت هایی که دارد
 • داشتن20 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ 20KHZ 5KHZ و معمولی
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن سرعت پالس خروجی در هشت  نقطه از Y0…….Y7 در پی ال سی  FBS-32MCT2-AC تا 200KHZ
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی بدونه بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های 32MCT2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

 

شکل ظاهری PLC FATEK FBS 32MCT2-AC

اندازه و ابعاد PLC فتکFBS-32MCT2-AC استاندار است و 90×130×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی در وسط آن مشاهده میشود که تمام چراغ ها و اطلاعات در آن قرارگرفته  و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است.

سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X19‌ و در وسط چراغهای به ترتیب POWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y11 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند.

البته در پی ال سیFBS-32MCT2- AC  بدلیل داشتن سرعت بالای پالس خروجی در خروجی های ترانزیستوری سرعت بالا چراغهای مختص به اینها بصورت روشن علامت میدهند چون همانطور که میدانیم این خروجی ها در شش نقطه اول تا 200KHZ ‌سرعت پالس دارند و در دو نقطه بعدی تا20KHZ  پالس میدهند برای عموما راه اندازی سرو موتورها یا استپر موتور ها است.

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در این مدل PLC فتک این است که به دو صورت   SINK/SOURCE  کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است. برای پورتRS-232  روی PLC که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است.

ساختمان PLC فتک

 

ساختمان PLC FATEK FBS-32MCT2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS  32MCT2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با ترانزیستورهای خروجی  و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در آخر میتوان گفت بدلیل امکانات بالایی که در پی ال سی فتک FBS-32MCT2-AC میبینیم از جمله ورودی وخروجی های سرعت بالا که در شش ورودی وخروجی اول سرعت شمارش وپالس خروجی به 200KHZ میرسد و همچنین امکان متصل شدن به ماژول های ورودی آنالوگ، خروجی آنالوگ ، کنترل دما ، کنترل وزن ، و.....واضافه شدن پورت های استاندارد دیگر ، این پی ال سی فتک جزو یکی از بهترین گزینه های انتخاب ما خواهد بود.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

ترانزیستور

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

20 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

12 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 32

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 8 عدد 5KHz و 4 عدد فرکانس پایین

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 4 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBS-32MCT2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*