پی ال سی فتک FBS-32MCR2 AC

دسته: پی ال سی - PLC , PLC فتک - Fatek
 • دارای RTC
 • دارای 20 ورودی و 12 خروجی
 • دارای پورت ارتباطی RS232

7,590,000 تومان

مقایسه

PLC فتک FBS-32MCR2-AC

تقریبا میتوان گفت پی ال سی فتک FBS-32MCR2-AC به لحاظ تعداد ورودی و خروجی دیجیتال در تمام رنج های پی ال سی سری mc در نقطه وسط قرار دارند یعنی ورودی و خروجی دیجیتال این پی ال سی فتک نه کم نه زیاد است.

 به هرحال PLC فتک FBS-32MCR2‌ در مجموع دارای ۲۰ ورودی دیجیتال است که از این تعداد ، 6 ورودی مربروط به HIGH SPEED COUNTER است یعنی شمارنده سرعت بالا که در حدود 200KHZ سرعت شمارش این 6 ورودی دیجیتال از X0…X5 ‌است و د دوتای بعدی یعنی ورودی های X6.X7 سرعت شمارش به 20KHZ  تقلیل پیدا میکند و بعد از اینها در ۸ ورودی دیگر از ورودی های X8….X15 سرعت شمارنده 5KHZ است و بقیه ورودی ها که ورودی های X16.X17.X18.X19 است کاملا معمولی هستند و توانایی شمارش سرعت بالا را ندارند.

در 12 خروجی این PLC به دلیل اینکه بصورت رله ایی تعبیه شده امکان دارا بودن سیستم خروجی پالس را ندارد و بصورت غیر پالسی با سرعت بسیار پایین کنترل میشود البته مزیت آن در این است که به مشترکات خروجی مثل C0,C2,C4… میتوانیم هر ولتاژی که بخواهیم بدهیم و از خروجی همان ولتاژ را بگییریم البته زیر 2A است. مزیت دیگر این پی ال سی فتک در این است که بصورت کارت توسعه از سمت راست امکان اضافه شدن ورودی و خروجی آنالوگ و کنترل سنسورهای دما و وزن وجود دارد و برای اضافه شدن پورت های دیگر غیر RS-232 که بصورت MINI 4PIN روی خود آن قرار گرفته باید از برد پورت استفاده بکنیم.

Fatek FBS-32MCR-AC

مزیت

 • قیمت مناسب با مزیت هایی که دارد
 • داشتن 20 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های 200KHZ 20KHZ 5KHZ و معمولی
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت رله های 2A خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی بدنه بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های FBS-32MCR2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

شکل ظاهری

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-32MCR2-AC استاندار است و 90×130×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی در وسط آن مشاهده میشود که تمام چراغ ها و اطلاعات در آن قرارگرفته  و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است.

 سه ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شماره X0  تا شماره X19‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y11 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند . البته در این PLC فتک چون خروجی رله ایی است ما میتوانیم و این آزادی عمل را داریم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و از خروجی ها همان را بگیریم اما به همین دلیل امکان پالس دادن را نداریم و هیچ کدام از پی ال سی های رله ایی همانطور که از نامشان پیداست امکان پالس دادن را ندارند.

نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در PLC 32MCR2-AC این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است. برای پورتRS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است.

 

 

ساختمان PLC FATEK-FBS 32MCR2-AC

ساختار داخلی پی ال سی FBS  32MCR2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینالهای بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد  و آن مدار چراغ ها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.

 

در آخر میتوان گفت بدلیل امکانات بالایی که در PLC فتک FBS-32MCR2-AC میبینیم از جمله ورودی های سرعت بالا که در شش تای اول سرعت شمارش به 200KHZ میرسد و همچنین امکان متصل شدن به ماژول های ورودی آنالوگ، خروجی آنالوگ ، کنترل دما ، کنترل وزن ، و.....واضافه شدن پورت های استاندارد دیگر ، پی ال سی FBS 32MCR2-AC جزو یکی از بهترین گزینه های انتخاب ما خواهد بود.


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

220V AC

تعداد ورودی دیجیتال

20 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

12 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 32

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1 پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد اینکودر های قابل اتصال (A/B mode )

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 8 عدد 5KHz و 4 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای پی ال سی فتک FBS-32MCR2 ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*