اینورتر دلتا 3 فاز 3.7KW تیپ VFD-B با ورودی 380V

       برند: دلتا - Delta دسته: اینورتر - Inverter , اینورتر دلتا - Delta , اینورتر دلتا سری B , اینورتر سه فاز
  • اینوتر 380 ولت سه فاز تیپ B
  • توان 3.7 کیلو وات
  • درایو VFD037B43

5,397,000 تومان

مقایسه

اینورتر دلنا 3.7 کیلووات با وروی 380 ولت دلتا VFD037B43

با بررسی اجمال INVERTER DELTA VFD-B به این نتیجه میرسیم که در بازار فروش اینورتر این مدل یکی از بهترین مدل های شرکت دلتا یا بهتر بگوییم کل شرکتها است. تیپ B اینوتر دلتا که هم محصول ۳ فاز دارد هم تکفاز ، در مدل VFD-B محصول تکفاز را در ۳ رنج  700W ، 1.5KW،  2.2KW عرضه شده است که این دست عزیزان را برای انتخاب باز میگذارد خواندن پلاک اینورتر VFD-B که در قسمت پایین ان قرار دارد به این شکل است:

بطور مثال کد محصول به این شکل است VFD-037-B-4-3-A که باید این کد را رمز گشایی کرد، در اول کد کلمهVFD  که به معنی VARIABLE FREQUENCY DRIVE میباشد. در قسمت بعدی 037 به معنی 3.7KW میباشد در قسمت بعدی حرف B  به معنی مدل B میباشد و شماره 4  برای ولتاژ ورودی و شماره 3 برای تعداد فاز ورودی و همچنین حرفA  کد شناسایی چگونگی نصب اینورتر است.

با علم بر روی کد کالا میتوان از مشخصات این محصول رمز گشایی کرد. مدل VFD-B مدل سنگین کار کمپانی DELTA نیز محسوب میشود. این مدل نسبت به مدل های دیگر اینورترDELTA  دارای خروجی قویتری میباشد که مدل VFD-B را برای راه اندازی سنگین الکترو موتورها  بطورمثال در ماشین های اکسترودر یا میکسر آماده میکند.یکی دیگر از مشخصات مدل VFD-B آن است که صفحه نمایشگر و تنظیمات آن بسیار زیبا با نوشته و دکمه های بزرگ است .شماره های تنظیمات نیز بزرگ و قرمز رنگ میباشد که حتی از فواصل دور قابل روئیت است همچنین صفحه نمایشگر قابل جدا شدن و نصب در قسمتهای دیگر است. مدل و تیپی که ما میخواهیم به آن بپردازیم مدل VFD037B43A است که با توجه به کدخوانی که در بالا توضیح دادیم میشود اینورتر دلتا تیپ B رنج 380 ولت 3.7 کیلو وات است.

 

شکل ظاهری اینورتر دلتا B رنج 3.7kw با ورودی 380V

شکل ظاهری اینورتر دلتا سه فاز 7/3 کیلو وات تیپ VFD-B خیلی امروزی مثل مدل VFD-C2000 نیست. هر چند زیبایی خود را دارد اما رنگ سفید و بی روح ان نشان دهنده بی سلیقه گی در طراحی شکل ظاهری این مدل است .در بالا سمت چپ نام DELTA و پایینتر از ان  VFD-B به چشم میخورد در قسمت پایین و در زیر نمایشگر اخطارها را سازنده یاداوری میکند ، و در کنار سمت راست پلاک اینورتر وجود دارد که نشان دهنده رنج و سایر مشخصات توضیحی در قسمت قبل میباشد.

نکته جالب این است که نمایشگر تمام رنج های VFD-B از کوچک تا بزرگ به هم میخورند ، اگر این اینورتر میخواهد در حالت دستی راه اندازی شود دکمه سبز RUN و قرمز  STOPوظیفه روشن و خاموش کردن را بر عهده دارند. اگر دقت کرده باشیم دو طرف کیپد اینورتر دلتا تیپ B رنج 7/3 کیلو وات 380 ولت ما فرو رفتگی قرار گرفته برای درآوردن کیپد ، به این دلیل که میتوان کیپد را از روی اینورتر در آورد و توسط اتصال کابل به هر نقطه ایی که بخواهیم انتقال داد و این به ما کمک میکند که اینورتر راحت و آسانتر تنظیم کنیم.

 

نتیجه گیری

رنج اینورتر DELTA تیپ B 3.7 کیلو وات 3 فاز 380 ولت بین الکتروموتور 3 کیلو وات و 4 کیلو وات است به این معنی که میتواند الکتروموتور 3 کیلو وات را راه اندازی و کنترل کند و برای راه اندازی و کنترل الکتروموتور رنج 4 کیلو وات کوچک است.

راه اندازی الکتروموتور رنج 3 کیلو وات با اینورتر 7/3 کیلو وات 380 ولت دلتا تیپ B ما همانند راه اندازی بصورت معمولی است به این معنی که اگر راه اندازی و کنترل این الکتروموتور با اینورتر ورودی تکفاز 220 ولت باشد باید در سربندی ورودی الکتروموتور تغییر بدهیم و الکتروموتور را بصورت مثلث ببندیم ولی حالا که اینورتر دلتا تیپ B رنج 7/3 کیلو وات 380 ولت سه فاز که با کد VFD037B43A شناسایی میشود قرار است الکتروموتور ما را راه اندازی کند سربندی همان بصورت معمولی و ستاره بسته میشود ( البته ذکر این نکته ضروری است که بدانیم الکتروموتور های کوچک که اصولا زیر 4 کیلو وات هستند در 380 ولت بصورت ستاره سربندی میشوند و الکتروموتور های ۳ فاز بیشتر از این رنج در 380 ولت بصورت مثلث سربندی و راه اندازی میشود ).سایر موارد راه اندازی و کنترل و تنظیمات این اینورتر با سایر رنج های اینورتر دلتا تیپ B تفاوت نمیکند و به همان صورت تنظیم میشود. البته برای سهولت تنظیمات اینورتر پیشنهاد میشود دفترچه اینورتر یک بار خوانده شود و جدول های آن توسط مهندسین عزیز بررسی شود.


سری اینوتر

دلتا سری B

ولتاژ ورودی

سه فاز 380

ولتاژ خروجی

سه فاز 380

محدوده توان اینورتر (KW)

تا 2.2 کیلو وات

براساس سازنده اینورتر

دلتا

0 دیدگاه برای اینورتر دلتا 3 فاز 3.7KW تیپ VFD-B با ورودی 380Vدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*