کنتاکتور هیوندا HGC 40 بوبین 24 ولت

       برند: هیوندای - Hyundai دسته: کنتاکتور , کنتاکتور هیوندا - HYUNDAI

کنتاکتور هیوندا HGC 40 بوبین 24 ولت

با بررسی روی انواع کنتاکتورها و بالاخص کنتاکتور هیوندای به این نتیجه میرسیم که اگر این برند مورد توجه اکثر مهندسین و برق کاران و ماشین سازان کشور قرار گرفته بی دلیل نبوده حتی ۵ برابر شدن قیمت کنتاکتور هیوندای در سال ۹۷ نیز از اعتبار این کنتاکتور نکاهیده، البته باید این را نیز متذکر شویم که دیگر برند های معروف کنتاکتور مثل ال اس یا اشنایدر هم شامل افزایش وحشتناک قیمت ها شدند و این موضوع فقط مختص کنتاکتور هیوندای نیست.

با این حال این نکته خالی از لطف نیست که کنتاکتورهای برند HYUNDAI نه فقط در ایران بلکه در کل دنیا یکی از پرفروش ترین کنتاکتورهای دنیاست و حتی در بعضی از کشورها از رقیب قدیمی خود یعنی LS  نیز پیشی گرفته است.

 

کنتاکتور HYUNDAI طی همین ۱۰ سال اخیر در شکل و کیفیت خود تغییرات بسیار زیادی را اعمال کرده مدل های قدیمی HYUNDAI به رنگ سفید و به لحاظ اندازه و ظاهر بسیار شبیه به کنتاکتورهای LS یا LG قدیم بودند در حدود سال ۲۰۱2 این شرکت مدل و رنگ و ظاهر کنتاکتورهای خود را تغییر داد و رنگ کنتاکتورها از سفید به مشکی تغییر کرد و ظاهر انها کمی زیباتر شد و به لحاظ ظاهری با کنتاکتورهای  LSفاصله زیادی گرفتند و از نظر فنی بوبین انها در رنج های بالاتر از 110 ولت تا 220 ولت را ساپورت میکرد. اما شرکتHYUNDAI  بار دیگر در سال ۲۰۱۶  تغییرات جدی دیگری را نیز به لحاظ فنی و ظاهری اعمال کرد که از نظر فنی بسیار مثبت و به لحاظ ظاهری زیباتر شدند.

نکته مثبت تغییرات فنی دو سو شدن ترمینال های بوبین در دو قسمت بالا و پایین کنتاکتور بود که تغییر کارامدی محسوب میشود تغییر فنی دیگر انتقال تیغه های کمکی از کنار به بالای کنتاکتور بود که این تغییر نیز بسیار مورد توجه دوستان و همکاران محترم قرار گرفته .در حوزه شکل ظاهری شرکتHYUNDAI  سعی بسیار زیادی در راستای هر چه زیباتر شدن کنتاکتور ها کرد که ماحصل ان شکل زیبای کنتاکتورها در حال حاضر است که ترکیب بسیار زیبا سفید و مشکی در این مدل های جدید بی نظیر است.

 

مزیت مدل کنتاکتورHYUNDAI

  • زیبا بودن کنتاکتور HYUNDAI
  • ارزان بودن کنتاکتور HYUNDAI به نسبت مدل های مشابه اروپایی مثل SCHNIDER
  • قفل شدن و چفت شدن بیمتال ها و همچنین کمکی های اضافه روی آن
  • در دسترس بودن محصولات HYUNDAI در کشور ما ایران
  • هرچند صعود شدید قیمت ها در مدل هایHYUNDAI  هم تاثیر داشته ولی باز هم در مقایسه با مدل ها و برندهای دیگر قیمت مناسب از مزایای کنتاکتور HYUNDAI است.

 

معایب کنتاکتورHYUNDAI

  1. تغییر ظاهر و تیپ و مدل های کنتاکتور HYUNDAI تقریبا هر ۴ سال یک بار
  2. خرابی بوبین و باد کرد ان و قفل شدن تیغه ها در جاهایی که قطع و وصل بالایی دارند.

 

شکل ظاهری کنتاکتورHYUNDAI

همانطور که در بالا به همین موضوع اشاره کردیم شرکت هیوندای تغییرات بسیار زیاد در طی این ۱۰ سال در ظاهر کنتاکتورهای خود اعمال کرده که این موضوع باعث شده بحث در این باره را پیچیده کند. در هر حال کنتاکتورهای جدید شرکت هیوندای با رنگ سفید و مشکی و ظاهر زیبا و ترمینال دو سوییه میتوان گفت بسیار نسبت به مدل های قبلی و قدیمی خود پیشرفت کرده است.

 

ساختمان کنتاکتورHYUNDAI

ساختمان کنتاکتور هیوندای تقریبا شبیه تمام کنتاکتور ها است یعنی بوبین در کف و هسته و در بالا تیغه های قدرت و تیغه های فرمان و بالاخره پوسته پلاستیکی

 

سخن آخر درباب کنتاکتور HYUNDAI

سخن آخر این است که میتوان گفت برای پروژه های متوسط بهترین پیشنهاد خرید کنتاکتور بیشک همین کنتاکتورهای شرکت HYUNDAI  است۰


براساس سازنده

هیوندا

نوع قطعه

کنتاکتور سه فاز

ولتاژ بوبین AC

24V AC

وضعیت کنتاکت کمکی

2NO+2NC

حداکثر جریان مجاز

40 آمپر

شرکت سازنده

هیوندا

کشور سازنده

کره جنوبی

0 دیدگاه برای کنتاکتور هیوندا HGC 40 بوبین 24 ولتدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*