کنتاکتور اشنایدر LC1D40AM7 با بوبین 220 ولت

کنتاکتور اشنایدر D40        برند: آشنایدر - Schneider دسته: کنتاکتور , کنتاکتور اشنایدر - Schneider
  • کنتاکتور اشنایدر D40
  • ولتاژ 220 ولت
  • وضعیت کنتاکت کمکی: 1NO+1NC

2,300,000 تومان

مقایسه

کنتاکتور اشنایدر D40 با بوبین 220 ولت

کنتاکتور اشنایدر D40 یا بهتر بگوییم کنتاکتور 40 آمپر اشنایدر برای کاربردهای خاص در ماشین آلات صنعتی به کار برده می شود ، این کنتاکتور اشنایدر قدرت تحمل شدت جریان 40 آمپر با ولتاژ بوبین 220 ولت کار میکند.

کنتاکتور در تابلو برق در واقع کلیدی اتوماتیک است که با اعمال ولتاژ کنتاکت ها یا تیغه های آن تغییر وضعیت میدهند، کنتاکتورها در واقع ساختمانی بسیار شبیه به رله دارند با این تفاوت که به گونه ای طراحی شده اند که در مدارهای با جریان و ولتاژ بالا مناسب برای بکار گیری باشند.

 

مزیت کنتاکتور اشنایدر D40

  • کیفیت بسیار بسیار عالی و فوق العاده
  • در دسترس بودن کنتاکتور های اشنایدر
  • تغییر کم ظاهری نسبت به مدلهای پیشین حتی زمانی که هنوز نام برند تله مکانیک روی کنتاکتورها حک میشد

 

معایب کنتاکتور اشنایدر D40

  • قیمت بالا و بسیار گران کنتاکتور اشنایدر 40 آمپر

 

شکل ظاهری کنتاکتور اشنایدر LC1D40AM7

کنتاکتور اشنایدر 40 آمپر از لحاظ تیپ و اندازه سومین رنج کنتاکتورهای اشنایدر میباشد. اگر خوب به کنتاکتور اشنایدر d40 و رنج قبلی خودش یعنی ۳۲ آمپر دقت کنید میبینید که از لحاظ اندازه و ظاهر تغییرات زیادی رخ داده که با یک نگاه ساده به این مهم میتوان پی برد.

اندازه کنتاکتور اشنایدر D40 به این شرح است :120×55×122 و وزن کل این کنتاکتور 850 گرم میباشد که بصورت تقریبی ۲ برابر رنج قبلی خود است. پس میتوان با یک تحلیل ساده متوجه شد کنتاکتور اشنایدر D40 از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت از تیپ قبلی خودش است ولی فرق عمده ایی با 2 رنج بعد از خود ندارد مگر در وزن که شاید در 1 و 2 رنج بعد از خود مقدار بسیار کمی سنگین تر باشند.

نکته مهم دیگر ترمینال ها در این کنتاکتور هستند که باید بدانیم حداکثر وایر ترمینال شده به کنتاکت های فرمان و کنترل نباید بیشتر از 5/2 میلیمتر باشد و همین استاندارد برای ترمینال های کنتاکت قدرت در این کنتاکتور Schneider ، وایر 35 میلیمتری است.

 

نتیجه گیری 

اگر در پروژه خودمان از کنتاکتور ها برای راه اندازی الکتروموتور میخواهیم استفاده کنیم یک استاندارد و یک جدول مشخصی از اندازه و رنج الکتروموتورها و همچنین ولتاژ آنها بر روی کنتاکتور بصورت برچسب قرار گرفته که ما میتوانیم از آن برای انتخاب کنتاکتور بهره ببریم.

به هر حال برای راه اندازی الکتروموتور ۳ فاز 380 ولت بصورت تکضرب با کنتاکتور 40 آمپر اشنایدر نباید رنج این الکتروموتور از 18.5KW بالاتر باشد و اگر ما ۳ کنتاکتور D40 در اختیار داریم برای راه اندازی دوضرب الکتروموتور ، در این صورت ماکسیمم رنج الکتروموتور ما نباید بیشتر از 37.5KW باشد.


براساس سازنده -

اشنایدر

نوع قطعه

کنتاکتور سه فاز

ولتاژ بوبین AC

220V AC

وضعیت کنتاکت کمکی

1NO+1NC

حداکثر جریان مجاز

40 آمپر

سری کنتاکتور

سری D

حداکثر جریان مجاز

40 آمپر

شرکت سازنده

اشنایدر

0 دیدگاه برای کنتاکتور اشنایدر LC1D40AM7 با بوبین 220 ولتدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*