کنتاکتور اشنایدر LC1D18M7 بوبین 220 ولت

LC1D18M7 - D18        برند: آشنایدر - Schneider دسته: کنتاکتور , کنتاکتور اشنایدر - Schneider
  • قیمت کنتاکتور D18
  • ولتاژ 220 ولت
  • وضعیت کنتاکت کمکی: 1NO+1NC

650,000 تومان

مقایسه

کنتاکتور اشنایدر 18 آمپر Schneider D18

کنتاکتور اشنایدر D18 (کنتاکتور 18 آمپر اشنایدر LC1D18) به عنوان یک کلید الکترومغناطیسی در مدارات و ماشین آلات صنعتی نقش بسیار مهمی دارند این مدل کنتاکتور اشنایدر با ولتاژ بوبین 220 ولت، قدرت تحمل شدت جریان 18A را دارد و وضعیت کنتاکت کمکی آن 1 باز و 1 بسته می باشد و یکی از بهترین گذینه ها برای خرید کنتاکتور و استفاده در پروژه ها می باشد.

شرکت اشنایدر یک شرکت فرانسوی اما چند ملیتی است که در امور مدیریت انرژی راه حل های اتوماسیون سخت افزار و نرم افزار و همچنین تولید لوازم برق صنعتی و اتوماسیون فعالیت دارد شرکت الکتریکی فرانسوی اشنایدر در سال 2011 درامدی بالغ بر 25 میلیارد دلار داشته است که این شرکت را در رتبه بالایی البته پس از زیمنس  قرار میدهد.

همچنین ذکر این نکته خالی از اهمیت نیست که بگوییم شرکت اشنایدر در حدود 22000 کارمند در 100 کشور جهان دارد .دفتر مرکزی و اصلی شرکت بزرگ اشنایدر در فرانسه در RUEIL-MALMARSON  قرار دارد که قبلا به نام دفتر تله مکانیک شهرت داشت.

تاریخ تاسیس این شرکت برمیگردد به سال 1936 که برادران آدولف و جوزف اشنایدر که از ریخته گری کار را شروع کردند ، در چند سال بعد شرکت اشنایدر را با تمرکز بر روی صنایع فولاد پایه گزاری میکنند. و بعد از آن در دهه بعد میبینیم این شرکت از بزرگترین تولید کنندگان برق در کشور فرانسه میشود که از اینجا دیگر راه پیشرفت باز و بازتر هم میشود.

 

مزیت کنتاکتور اشنایدر LC1D18M7

  • کیفیت بسیار بسیار عالی و فوق العاده
  • در دسترس بودن کنتاکتورهای اشنایدر
  • تغییر کم ظاهری نسبت به مدل های پیشین حتی زمانی که هنوز نام برند تله مکانیک روی کنتاکتورها حک میشد

 

معایب کنتاکتور اشنایدر LC1D18M7

  • قیمت بالا و بسیار گران کنتاکتور اشنایدر 18 آمپر

 

 

شکل ظاهری کنتاکتور اشنایدر LC1D18M7

کنتاکتور اشنایدر D18 همانند دیگر کنتاکتور های اشنایدر و تله مکانیک های قدیمی با ۳ رنگ طراحی شده به این صورت که در پایه طوسی پرنگ نزدیک به مشکی و روی آن سفید که نواری از رنگ سبز آن را زیباتر هم میکند ( البته در مدل های تله مکانیک قدیمی به جای رنگ سبز از رنگ آبی استفاده شده است) روی درب کنتاکتور واقع شده است.در کنتاکتور اشنایدر d18 برخلاف کنتاکتورهای مطرح کره ایی مثل هیوندای یا ال اس تعداد ترمینال بوبین یک عدد است به این توضیح که A1 در بالا و A2  در پایین قرار گرفته که به یکی فاز و به دیگری نول متصل میشود و با اتصال این فاز و نول ، بوبین تحریک و فنر جمع و کنتاکت های باز ، بسته و کنتاکت های بسته ، باز میشود.

یک محافظ زیبای کشویی روی کنتاکتور قرار دارد که روی این محافظ درب شیشه ایی طراحی شده که بتوان با باز کردن این درب و فشار به کلید آبی رنگ فنری کنتاکت های کنتاکتور را بصورت دستی تحریک کرد و البته با در آوردن کل این محافظ ، کمکی اضافه کردن پلاتین های فرمان به آن نصب میشود و کنتاکت های فرمان کنتاکتور را افزایش میدهد.

 

کنتاکتور اشنایدر D18

 

نتیجه گیری 

کنتاکتور اشنایدر 18 آمپر بسیار کنتاکتور کاربردی است، در مجموع رنج ۱۸ آمپر در کنتاکتور ها بسیار کاربردی و پرفروش است و این قائده برای اشنایدر هم وجود دارد. برای راه اندازی الکتروموتور با کنتاکتور اشنایدر باید به جدولی که روی کنتاکتور نصب شده رجوع کنید و برعکس کنتاکتور های کره ایی که خیلی نمیتوان به آن جدول استناد کرد ، در این کنتاکتور یعنی کنتاکتور اشنایدر D18 کاملا میشود آن را معیار قرار داد. در جدول کنتاکتور اشنایدر ۱۸ آمپر رنج الکتروموتور راه اندازی شده با این کنتاکتور را حداکثر 7.5KW تخمین زده و این به این معنی است که اجازه راه اندازی الکتروموتور با رنج بالاتر با کنتاکتور اشنایدر 18 آمپر را نداریم ولی میتوانیم از الکتروموتور رنج پایینتر استفاده کنیم.


براساس سازنده -

اشنایدر

نوع قطعه

کنتاکتور سه فاز

ولتاژ بوبین AC

220V AC

وضعیت کنتاکت کمکی

1NO+1NC

حداکثر جریان مجاز

18 آمپر

سری کنتاکتور

سری D

حداکثر جریان مجاز

18 آمپر

شرکت سازنده

اشنایدر

کشور سازنده

فرانسه

0 دیدگاه برای کنتاکتور اشنایدر LC1D18M7 بوبین 220 ولتدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*