کنتاکتور اشنایدر LC1D12M7 بوبین 220 ولت

       برند: آشنایدر - Schneider دسته: کنتاکتور , کنتاکتور اشنایدر - Schneider
  • قیمت کنتاکتور D12
  • ولتاژ 220 ولت
  • وضعیت کنتاکت کمکی: 1NO+1NC

504,000 تومان

مقایسه

کنتاکتور 12 آمپر اشنایدر LC1D12M7 با بوبین 220 ولت

یکی دیگر از محصولات کنتاکتور اشنایدر که استفاده زیادی در پروژه های صنعتی دارد کنتاکتور 12 آمپری اشنایدر مدل LC1D12M7 می باشد این کنتاکتور قدرت تحمل شدت جریان 12 امپر با ولتاژ 220 ولت را دارد.

شرکت اشنایدر یک شرکت فرانسوی اما چند ملیتی است که در امور مدیریت انرژی راه حل های اتوماسیون سخت افزار و نرم افزار و همچنین تولید لوازم برق صنعتی و اتوماسیون فعالیت دارد شرکت الکتریکی فرانسوی اشنایدر در سال 2011 درامدی بالغ بر 25 میلیارد دلار داشته است که این شرکت را در رتبه بالایی البته پس از زیمنس  قرار میدهد.

همچنین ذکر این نکته خالی از اهمیت نیست که بگوییم شرکت اشنایدر در حدود 22000 کارمند در 100 کشور جهان دارد. دفتر مرکزی و اصلی شرکت بزرگ اشنایدر در فرانسه در RUEIL-MALMARSON  قرار دارد که قبلا به نام دفتر تله مکانیک شهرت داشت، تاریخ تاسیس این شرکت برمیگردد به سال 1936 که برادران آدولف و جوزف اشنایدر که از ریخته گری کار را شروع کردند ، در چند سال بعد شرکت اشنایدر را با تمرکز بر روی صنایع فولاد پایه گزاری میکنند ، و بعد از آن در دهه بعد میبینیم این شرکت از بزرگترین تولید کنندگان برق در کشور فرانسه میشود که از اینجا دیگر راه پیشرفت باز و بازتر هم میشود.

 

مزیت کنتاکتور اشنایدر LC1D12M7

  • کیفیت بسیار بسیار عالی و فوق العاده
  • در دسترس بودن کنتاکتور های اشنایدر
  • تغییر کم ظاهری نسبت به مدلهای پیشین حتی زمانی که هنوز نام برند تله مکانیک روی کنتاکتور ها حک میشد

 

معایب کنتاکتور اشنایدر LC1D12

  • قیمت بالا و بسیار گران کنتاکتور اشنایدر 12 آمپر

 

شکل ظاهری کنتاکتور اشنایدر 12 آمپر

کنتاکتور اشنایدر D12 از پرکاربردترین کنتاکتورهاست که در تیپ و اندازه کنتاکتور D09 اشنایدر قرار دارد و به لحاظ ظاهری تقریبا با مدل های قدیمی خودش هیچ فرق خاصی ندارد. از محسنات کنتاکتور ۱۲ آمپر اشنایدر طراحی در سه رنگ طوسی پرنگ ، سفید و سبز است.

 در پایه رنگ طوسی بسیار پررنگ که بیشتر شبیه مشکی است کار شده و بالای آن رنگ سفید و بالاخره حاشیه سبز رنگ که زیبایی کار است ، روی کنتاکتور و آنجایی که کمکی کنتاکت اضافه نصب میشود درب شیشه ایی زیبایی طراحی شده که زیر آن میتوان تگ کنتاکتور را نوشت یا نصب کرد.

البته کل این مجموعه رویه کنتاکتور که درب شیشه ایی هم جزوی از آن است در کنتاکتور اشنایدر LC1D12M7 بصورت کشویی از کنتاکتور جدا میشود . زیر این مجموعه کشویی 2 پلاتین فرمان و ترمینال بوبین قرار گرفته که ترمینال A1 در بالا و ترمینال A2 در پایین است ، و زیر این مجموعه و ترمینالهای بوبین و کنتاکت های فرمان ترمینال بسیار با کیفیت قدرت قرار دارد که بصورت معمول ۳ ترمینال قدرت از بالا به نام های L1-L2-L3 ورودی و ۳ ترمینال T1-T2-T3‌خروجی هستند.

کنتاکتور 12 آمپری اشنایدر همانند اکثر کنتاکتور ها هم بصورت ریلی و هم بصورت پیچ شدن به صفحه تابلو متصل میشود که البته الانه این اتصال بیشتر از طریق ریل فلزی میباشد.

کنتاکتور 12 آمپر اشنایدر

 

نتیجه گیری

از کنتاکتور اشنایدرD12M7  همانند کنتاکتور D09 هم برای مصارف فرمان و هم برای مصارف قدرت استفاده میشود. در مصارف فرمان به دلیل کیفیت بسیار بالا و تعداد بالای قطع و وصل گزینه مناسبی است و در مدار قدرت برعکس کنتاکتور هیوندای یا کنتاکتور ال اس که گفتیم برای خرید کنتاکتور یکی دو رنج بالاتر در نظر گرفته شود در کنتاکتور اشنایدر به این گونه نیست مثلا کنتاکتور اشنایدر D12‌ توانایی راه اندازی الکتروموتور 5.5KW در 400V و یا راه اندازی الکتروموتور 4KW در 230V را کاملا دارا است بدون اینکه کنتاکت های آن آسیب ببیند یا هر مورد دیگری است.

 البته از کنتاکتور اشنایدر D12 جهت تابلو های کنترل فاز یا هیتر های کوچک و یا روشن کردن الکتروموتور های تکفاز هم استفاده میکنند.


براساس سازنده

اشنایدر

نوع قطعه

کنتاکتور سه فاز

ولتاژ بوبین AC

220V AC

وضعیت کنتاکت کمکی

1NO+1NC

حداکثر جریان مجاز

12 آمپر

سری کنتاکتور

سری D

حداکثر جریان مجاز

12 آمپر

شرکت سازنده

اشنایدر

0 دیدگاه برای کنتاکتور اشنایدر LC1D12M7 بوبین 220 ولتدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*