• خروجی PLC: رله
 • ولتاژ 220 ولت دارای 24 ورودی و 16 خروجی دیجیتال

8,820,000 تومان

مقایسه

پی ال سی فتک FBS-40MCR2-AC

میتوان گفت پی ال سی فتک FBS-40MCR2-AC فرق چندانی پا  پی ال سی FBS-32MCR2-AC ندارد و فرق عمده بین آنها به لحاظ تعداد ورودی و خروجی دیجیتال است. بهرحال PLC FBS-40MCR2-AC در مجموع دارای 24 ورودی دیجیتال است که از این تعداد ، 6 ورودی مربروط به HIGH SPEED COUNTER است یعنی شمارنده سرعت بالا که در حدود 200KHZ سرعت شمارش این 6 ورودی دیجیتال از  X0…X5‌است و دوتای بعدی یعنی ورودی های X6.X7 سرعت شمارش به 20KHZ تقلیل پیدا میکند و بعد از اینها در ۸ ورودی دیگر از ورودی های X8….X15 سرعت شمارنده 5KHZ است و بقیه ورودی ها که ورودی های X16…...X23 است کاملا معمولی هستند و توانایی شمارش سرعت بالا را ندارند.

در16 خروجی این پی ال سی فتک به دلیل اینکه بصورت رله ایی تعبیه شده امکان دارا بودن سیستم خروجی پالس را ندارد و بصورت غیر پالسی با سرعت بسیار پایین کنترل میشود البته مزیت آن در این است که به مشترکات خروجی مثل C0..C2..C4… میتوانیم هر ولتاژی که بخواهیم بدهیم و از خروجی همان ولتاژ را بگییریم البته زیر 2A ، مزیت دیگر این پی ال سی در این است که بصورت کارت توسعه از سمت راست امکان اضافه شدن ورودی و خروجی آنالوگ و کنترل سنسورهای دما و وزن وجود دارد و برای اضافه شدن پورت های دیگر غیر RS-232 که بصورت MINI 4PIN روی خود FBS-40MCR2-AC  قرار گرفته باید از ماژول های توسعه پورت های استاندارد که از سمت چپ اضافه میشوند یا از برد های اضافه شونده روی پی ال سی استفاده بکنیم.

 

پی ال سی فتک FBS-40MCR2-AC

 

مزیت

 • قیمت مناسب با توجه به اینکه امکانات بالایی دارد
 • داشتن 24 ورودی سرعت بالا HIGH SPEED COUNTER به سرعت های200KHZ  20KHZ  5KHZ و معمولی
 • دارا بودن RTC یعنی تنظیمات ساعت و تاریخ
 • بالا بودن کیفیت رله های 2A خروجی
 • کارایی و زیبایی فوق العاده نرم افزار  Winproladder
 • کانکت شدن  به همه HMI های معتبر در دنیا به سهولت
 • سرعت بالای خواندن و اجرای برنامه
 • چراغ ورودی و خروجی روی FBS 40MCR2-AC بصورت همان اعداد هستند که این بسیار به عیب یابی پروژه کمک میکند
 • اتصال پورت های استاندارد مختلف از PORT1 تا PORT4

 

معایب

 • در بعضی مواقع دیده شده پیچ های ترمینال های FBS 40MCR2-AC هرز شده اند
 • نداشتن پورت  RS-485بصورت فابریک که به نظرضعف می آید

 

 

شکل ظاهری PLC FATEK-FBS 40MCR2-AC

اندازه و ابعاد پی ال سی FBS-40MCR2-AC استاندار است و 90×130×80 میباشد همچنین رنگ آن مشکی و نوار آبی زیبایی در وسط آن مشاهده میشود که تمام چراغها و اطلاعات در آن قرارگرفته  و در دو سمت گوشه پی ال سی درب کوچک پلاستیکی قرار گرفته برای محافظت از سوکت کابل اسپکشن برای نصب ماژول های مختلف است.

۳ ردیف چراغ در این پی ال سی قرار گرفته که از بالا چراغ شماره های ورودی که از شمارهX0  تا شماره X23‌ و در وسط چراغهای به ترتیبPOWER  که برای نشان دادن وصل بودن برق به پایه L و N و چراغ  RUN که چشمکش اجرای برنامه را یاداور شود و ERROR که خطا را گوشزد کند و در زیر دوباره شماره چراغهای YO تا Y15 که قطع یا وصل بودن خروجی را یاداوری میکند . البته در این PLC چون خروجی رله ایی است ما میتوانیم و این آزادی عمل را داریم به مشترک ها هر ولتاژی میخواهیم بدهیم و از خروجی ها همان را بگیریم اما به همین دلیل امکان پالس دادن را نداریم و هیچ کدام از پی ال سی های رله ایی همانطور که از نامشان پیداست امکان پالس دادن را ندارند  .نکته بسیار مهم در رابطه با ورودی ها در FBS 40MCR2-AC PLC  این است که به دو صورت SINK/SOURCE کنترل میشود و این برای کاربر بسیار مهم است .برای پورت RS-232  روی پی ال سی که بصورت 4PIN تعبیه شده یک درب پلاستیکی زیبا قرار داده شده است. درباره ابعاد پی ال سی FBS 40MCR2-AC و دیگر مدلها در این عکس توضیح داده شده است.

ساختار FBS-Fatek

 

ساختمان PLC FATEK FBS-40MCR2-AC

ساختار داخلی PLC فتک FBS-40MCR2-AC همانند مدل های مشابه خودش است به این صورت که در کف منبع تغذیه و روی آن مدار ورودی و خروجی با رله ها و دیود ها و ... که به ترمینال های بالا و پایین متصل است و روی ترمینال ها درب پلاستیکی شفاف قرار گرفته که میتواند حتی استفاده کننده را از خطرات احتمالی دور نگه دارد  و آن مدار چراغها و پورت و RAM که همه اینها در قاب زیبای پلاستیکی مشکی رنگ قرار گرفته است.


 

مجموعا باید گفت این PLC فتک از ان رنج پی ال سی هایی است که با توجه به امکاناتی که دارد و تعداد قابل قبول ورودی و خروجی دیجیتالی که دارد و همچنین دارا بودن RTC ‌که برای بعضی از پروژه ها که باید تاریخ داخلی داشته باشد و این موضوع حیاتی است برای آنها واضافه شدن کارتهای توسعه آنالوگ از سمت راست و کارتهای توسعه پورت از سمت چپ و برد های رویه پی ال سی و همه وهمه امکانات دیگر در صدر فروش سری FBS MC‌ قرار میگیرد.

 


براساس نوع PLC

فتک FBS

نوع خروجی دیجیتال

رله

ولتاژ تغذیه

24V DC

تعداد ورودی دیجیتال

24 ورودی

براساس برند PLC

PLC فتک

تعداد خروجی دیجیتال

16 خروجی

حداکثر ظرفیت PLC I/O

I/O 20

حداکثر ورودی و خروجی دیجیتال قابل افزایش

512

پورت ارتباطی RS-232

1پورت (Port0, RS232-4pins mini DIN)

پورت ارتباطی RS-485

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Mini USB

ندارد (4پورت(Port1~4, RS485 / RS232 / Ethernet/GSM/ZigBee))

پورت ارتباطی Ethernet

ندارد

تعداد سروموتور های قابل اتصال (خروجی ترانزیستوری)

6 عدد 200KHz و 2 عدد 20KHz و 8 عدد 5KHz و 8 عدد فرکانس پایین

RTC

دارد

پورت سمت راست برای اتصال ماژول

دارد

پورت سمت چپ برای اتصال ماژول

دارد

شرکت سازنده

فتک

کشور سازنده

چین

0 دیدگاه برای PLC فتک FBS-40MCR2-ACدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*