بیمتال هیوندای HGT 65K A0050S جهت کنتاکتور 50 تا 65 آمپر با رنج جریانی 34 - 50 A

       برند: هیوندای - Hyundai دسته: برق صنعتی , بی متال , بی متال هیوندای - HYUNDAI
  • جهت کنتاکتور های 50 تا 65 آمپر
  • تیپ HGT
  • رنج جریان 34 - 50 A
  • ولتاژ کارکرد تا 690 ولت AC

556,000 تومان

مقایسه

بیمتال هیوندای HGT 65K A0050S جهت کنتاکتور 50 تا 65 آمپر با رنج جریانی 34 - 50 A

بیمتال HGT 65K رنج جریانی 34 تا 50 آمپر برای بیمتال های 50 تا 65 آمپر هیوندای سری HGC

بی متال قطعه ای است که در تابلو برق های صنعتی استفاده گسترده ای دارد از میان برند های موجود در بازار بی متال هیوندای از فروش بالایی برخوردار است و این به دلیل قیمت مناسب در کنار کارایی بالا می باشد.

از مهمترین و کاربردی ترین لوازم مرتبط با برق صنعتی که در مجموعه هیوندای ساخته شده است بیمتال های این شرکت میباشند که ما در اینجا به بیمتال HGT 65K میپردازیم. البته این نکته قابل ذکر است که بیمتال های هیوندای مانند بیشتر لوازم برق صنعتی دارای کد و شماره شناسایی میباشند. بطور مثال در همین شماره بیمتال یعنی بی متال هیوندای HGT 65K A0050S به معنی این است که رنج جریانی 34 - 50 A آمپر است و به کنتاکتورهای 50 آمپر و 65 آمپر متصل میشوند.

برای توضیح بیشتر این محصول بهتر است مقداری درباره خود بیمتال بدانیم:

در محصولات بیمتال هیوندای ، سه تیغه تعبیه شده که سیم حا مل جریان چند حلقه به دور آن پیچیده می شود. در اثر عبور جریان اضا فه بار، هادی ها گرم ، حرارات به بی متال منتقل می شود و با عث خم شدن تیغه می شود. حرکت هر یک از بی متالها به اهرمی فشا ر می آورد و با جا به جا شدن اهرم، یک میکرو سوئچ که دارای کنتاکت تبدیل باز و بسته است تغییر وضعیت می دهد و مدار فرمان را قطع می کند. برای افزایش سرعت عملکرد بی‌متال و جلوگیری از جرقه و سوختگی محل اتصال، از آهن‌ربا در بالا و پایین تیغهٔ دوفلزی استفاده می‌شود که نیروی مغناطیسی آن به بسته شدن سریع اتصال کمک می‌کند.

رله‌های اضافه‌بار (بی‌متال) تنظیم‌پذیر هستند و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که جریان‌هایی بین ۱٫۰۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی موتورها را قطع کنند. رلهی بی‌متال سه‌فاز HYUNDAI  HGT 65K معمولاً دارای سه پل قدرت و دو کنتاکت فرمان است (یک کنتاکت باز برای اتصال به سیستم هشداردهنده و یک کنتاکت بسته برای قراردادن در مسیر تغذیه ی کنتاکتور). کنتاکت معمولاً بستهٔ بی‌متال با شماره‌های ۹۵-۹۶ و کنتاکت معمولاً باز آن با شماره‌های ۹۷-۹۸ مشخص می‌شود.

 

بی متال هیوندای سری HGT

 

مزیت

  • زیبا بودن
  • قیمت مناسب به نسبت مدلهای مشابه اروپایی مثل SCHNIDER
  • در دسترس بودن محصولات HYUNDAI در کشور ما ایران

 

معایب

  • عملکرد به نسبت ضعیف به نسبت مدل های مشابه اروپایی

 

شکل ظاهری

اندازه بیمتال HGT 65K A0050S به ترتیب 75×55×105 میباشد که تقریبا میتوان گفت اندازه تقریبا بزرگی دارد که از تیپ قبلی خود یعنیHGT 40K  مقداری بزرگتر است چون به کنتاکتور های بزرگ تر متصل میشود.

در موارد دیگر با بیمتال های قبلی و بعدی خود فرق قابل توجهی ندارد. بطور مثال بیمتال هیوندای تیپ 65 آمپر مانند بقیه بیمتال های این شرکت از ۲ رنگ مشکی و سفید تشکیل شده و در سمت چپ پیچ تنظیم جریان و در سمت راست دکمه آبی تحریک دستی و بالای این دو، دکمه قرمز ریست قرار گرفته و در بالای تمام این مجموعه دکمه و پیچ ها عبارت HYUNDAI و مدل HGT 65K درج شده که نوعی شناسنامه این قطعه است.

 

ابعاد بی متال HGT65 هیوندای

 

نتیجه گیری

برای انتخاب بیمتال در پروژه ها باید به 2 اصل توجه داشت یکی از این اصول جریان مصرفی توسط مصرف کننده است که اینجا و در این بحث منظور ما الکتروموتور 3 فاز میباشد که این الکتروموتور چه توانی دارد و اصل دیگر کنتاکتوری است که ما میخواهیم برای راه اندازی این الکتروموتور از آن استفاده کنیم که در تعریف بیمتال هیوندای تیپ 65 آمپر باید بگوییم الکتروموتور راه اندازی شده ایی که میخواهد با این بیمتال امن باشد و از جریان بیش از حد خود و سوختن در امان باشد در راه اندازی تک ضرب رنج های 22KW و 18.5KW است و اگر از ۳ کنتاکتور 65K میخواهیم برای راه اندازی الکتروموتور بصورت 2 ضرب استفاده کنیم ، رنج الکتروموتوری که میخواهیم امن باشد با بیمتال ما نباید از رنج های 45KW و 37.5KW بالاتر و یا پایین تر باشد و لازم به ذکر است که بگوییم این بیمتال یعنی بیمتال HGT 65K A0050S HYUNDAI طبق اصل دوم باید به کنتاکتور های 50 و 65 آمپر برحسب جریان مصرفی متصل شود.


براساس برند بی متال

بی متال هیوندای

براساس آمپر بی متال

40 تا 65 آمپر

0 دیدگاه برای بیمتال هیوندای HGT 65K A0050S جهت کنتاکتور 50 تا 65 آمپر با رنج جریانی 34 - 50 Aدیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*