3 %

بی متال هیوندای HGT 40K A0018S جهت کنتاکتور 25 تا 40 آمپر

HYUNDAI HGT 40K A0018S        برند: هیوندای - Hyundai دسته: بی متال , بی متال هیوندای - HYUNDAI
  • جهت کنتاکتور های 25 تا 40 آمپر
  • تیپ HGT
  • ولتاژ کارکرد تا 690 ولت AC

185,000 تومان 179,450 تومان

مقایسه

بی متال هیوندای جهت کنتاکتورهای 25 تا 40 آمپر تیپ HGT مدل HGT 40K A0018S

محصولات بی متال هیوندای ، از محبوب ترین رله های حرارتی موجود در بازار هستند و این محبویت را به مدیون قیمت بسیار خوب و اقتصادی در کنار کیفیت و کارایی خوب خود هستند.

از مهمترین و کاربردی ترین لوازم مرتبط با برق صنعتی که در مجموعه هیوندای ساخته شده است بی متال های این شرکت میباشند که ما در اینجا به بی متال HGT 40K میپردازیم. البته این نکته قابل ذکر است که بی متال های هیوندای مانند بیشتر لوازم برق صنعتی دارای کد و شماره شناسایی میباشند. بطور مثال در همین شماره بیمتال یعنی بی متال HGT 40K A0018S به معنی این است که رنج این بیمتال 18-12 آمپراست و به کنتاکتور های از 25 آمپر تا 40 آمپر متصل میشوند. برای توضیح بیشتر بیمتال هیوندای HGT 40K A0018S بهتر است مقداری درباره خود بیمتال بدانیم :

در بیمتال های هیوندای ، سه تیغه تعبیه شده که سیم حامل جریان چند حلقه به دور آن پیچیده می شود. در اثر عبور جریان اضا فه بار، هادی ها گرم ، حرارات به بی متال منتقل می شود و با عث خم شدن تیغه می شود. حرکت هر یک از بی متالها به اهرمی فشار می آورد و با جا به جا شدن اهرم، یک میکرو سوئچ که دارای کنتاکت تبدیل باز و بسته است تغییر وضعیت می دهد و مدار فرمان را قطع می کند. برای افزایش سرعت عملکرد بی‌متال و جلوگیری از جرقه و سوختگی محل اتصال، از آهن‌ربا در بالا و پایین تیغه دوفلزی استفاده می‌شود که نیروی مغناطیسی آن به بسته شدن سریع اتصال کمک می‌کند.

نحوه کارکرد بیمتال هیوندا

رله‌های اضافه‌بار (بی‌متال) تنظیم‌پذیر هستند و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که جریان‌هایی بین ۱٫۰۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی موتورها را قطع کنند. رلهی بی‌متال سه‌فازHYUNDAI HGT 18K  معمولاً دارای سه پل قدرت و دو کنتاکت فرمان است (یک کنتاکت باز برای اتصال به سیستم هشداردهنده و یک کنتاکت بسته برای قراردادن در مسیر تغذیهی کنتاکتور). کنتاکت معمولاً بستهٔ بی‌متال با شماره‌های ۹۵-۹۶ و کنتاکت معمولاً باز آن با شماره‌های ۹۷-۹۸ مشخص می‌شود.

 

مزیت

  • زیبا بودن بیمتال هیوندای HGT 40K A0018S 
  • ارزان بودن بیمتال به نسبت مدل های مشابه اروپایی مثل SCHNIDER
  • در دسترس بودن محصولات HYUNDAI در کشور ما ایران

 

معایب

  • عملکرد به نسبت کند به نسبت مدل های مشابه اروپایی

 

شکل ظاهری

تیپ و اندازه رله حرارتی هیوندای HGT 40K A0018S تیپ و اندازه شماره ۲ بی متال های شرکت هیوندای محسوب میشود که ار تیپ اندازه ایی شماره ۱ مقداری بزرگتر میباشد که این هم به این دلیل است که به کنتاکتور های بزرگتر HGC25 ، HGC32 ، HGV40 متصل میشود و از لحاظ تنظیمات و یا دکمه ریست یا تحریک دستی همانند بقیه بی متال های هیوندای است.

بطور مثال بیمتال هیوندای مدل HGT 40K A0018S مانند بقیه بیمتال های این شرکت از ۲ رنگ مشکی و سفید تشکیل شده و در سمت چپ پیچ تنظیم جریان و در سمت راست دکمه آبی تحریک دستی و بالای این دو، دکمه قرمز ریست قرار گرفته و در بالای تمام این مجموعه دکمه و پیچ ها عبارت HYUNDAI و مدل HGT 40K درج شده که نوعی شناسنامه این قطعه است.

 

نتیجه گیری

در تابلو ها و پروژه هایی که در آن الکتروموتور های رنج5.5KW  ویا 7.5KW قرار دارند و میخواهند بصورت تک ضرب این الکتروموتور ها را راه اندازی کنند و کنتاکتور راه انداز در آنها 40K است یعنی کنتاکتور های رنج 25 – 32 -40 ، در این مواقع ما باید از بیمتال های هیوندای با کدHGT 40K A0018S استفاده کنیم و به اندازه جریان مصرفی که در هر کار و پروژه ایی متفاوت است ، میتوانیم جریان را با پیچ تنظیم که در قسمت چپ بیمتال قرار گرفته و از 12 آمپر تا 18 آمپر قبل تنظیم است ، تنظیم کنیم.


براساس برند بیمتال

هیوندای

0 دیدگاه برای بی متال هیوندای HGT 40K A0018S جهت کنتاکتور 25 تا 40 آمپردیدگاه خود را بنویسید      لغو پاسخ

*